Спеціальні потреби

Президент Буш захищає полiтику США


Незважаючи на зростаюче в Іраку насильство, президент Буш висловив переконання, що нове керівництво країни зможе його здолати. Буш виступив з такою заявою на прес-конференції у вівторок, на якій він також відповів на звинувачення, що США невідповідно поводяться з полоненими.

Президент Буш, виступаючи, як він це робить не дуже часто, перед представниками преси, визнав, що в Іраку від рук повстанців зараз гине велика кількість людей. Однак він сказав, що вірить, що новий уряд країни кінець-кінцем справиться з цією проблемою:

«Я вірю, що іракський уряд буде в змозі справитися з [повстанцями] і ми повинні допомагати вишколювати [iракцiв], щоб вони з цим впоралися».

За словами Буша, самі іракці повідомили, що вони уже підготовили і мобілізували сорок тисяч службовців сил безпеки. Він привітав цю новину:

«Це свідчить про те, що іракські лідери розуміють, що вони, в кінцевому підрахунку, несуть відповідальність за власну безпеку і нашим завданням є домогти їм справитися з цією відповідальністю».

Президент Буш, виступаючи на газоні перед Білим домом, наголосив, що Сполучені Штати своїми діями намагаються сприяти поширенню свободу у світі, підкреслюючи, що Америка не бореться з тероризмом за рахунок людських прав. Він при цьому піддав особливій критиці нещодавній звіт правозахисної організації «Міжнародна амністія», яка прирівняла американську військово-морську базу Гуантанамо на Кубі, де США утримують підозрюваних терористів, з радянською системою таборів примусової праці ҐУЛАҐ. Буш назвав таке порівняння абсурдним:

«Мені здається, що [Міжнародна амністія] прийшлa до такого висновку, вислухавши виключно заяви та звинувачення ув’язнених, які ненавидять Америку», -- зазначив президент Бu'.

В ході прес-конференції президент Буш торкнувся також ряду внутрішньо-політичних питань. Серед іншого він закликав Конгрес реформувати систему державних пенсій, яка в противному разі, як це доводить Білий дім, через кілька десятиліть втратить свою платоспроможність. До речі, якраз політика президента Буша в Іраку, його не дуже популярна серед народу ініціатива для реформування пенсiйної системи та квола економіка взагалі доволі негативно позначилися на його рейтингу. Минулого місяця, згідно з одним опитуванням, вже стало більше американців, які несхавльно ставляться до політики президента Буша, ніж тих, які нею вдоволені. До першої категорії увійшло 49 відсотків респондентiв, до другої - 48.

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG