Спеціальні потреби

Янукович не прийшов на допит в мiлiцiю


Екс-прем`єр-міністр України, лідер Партії регіонів Вiктор Янукович не з`явився на допит в міліцію. У Міністерстві внутрішніх справ кажуть, що не знають причини неявки свідка, викликаного в кримінальній справі. Водночас у прес-службі Партії регіонів причину пояснюють тим, що офіційно Януковича ніхто не викликав.

Віктор Янукович був викликаний в Управління по боротьбі з оргзлочинністю Головного управління МВС 30-го травня на одинадцяту ранку. Лідера опозиції мали допитати як свідка у зв`язку з кримінальною справою про нецільове використання бюджетних коштів – 5-и мільйонів гривень, виданих торік Кабміном із держбюджету на потреби комунального аеропорту “Донецьк”. Однак екс-прем`єр на допит не з`явився. Як повідомив зранку журналістам начальник київського УБОЗу Валерій Гелетей, причина неявки невідома. За його словами, якщо ця причина поважна, то Януковичу надішлють повторне запрошення, якщо ні – доправлять примусово: «Якщо це було безпричинно або з неповаги, то міліція буде діяти тільки в рамках діючого законодавства» -- сказав Гелетей.

Водночас, як заявив журналістам заступник міністра внутрішніх справ Геннадій Москаль, прибувати на допит чи ні – для свідків справа добровільна. За його словами, доправляти людину до міліції примусово закон дозволяє тільки в тому разі, якщо її вину доведено. Хоча неявка Януковича на допит, -- додав заступник міністра, – вже сама по собі викликає підозри.

На запитання, чи вручалася пану Януковичу офіційна повістка, у міліції відповідають, що не мали змоги це зробити, оскільки екс-прем`єр нині весь час у роз`їздах. Тому запросити його вирішили через пресу, телебачення та Інтернет. Адже, як твердять в міліції, спосіб запрошення свідка для надання пояснень значення не має.

Свою відповідь правоохоронцям Віктор Янукович дав також через Інтернет. В день, призначений для допиту, на його особистому сайті з`явилося повідомлення прес-служби Партії регіонів. Як сказано в ньому: “У відповідь на численні інформації в мережі Інтернету про виклики Віктора Федоровича Януковича на допити в МВС повідомляємо, що Віктор Янукович не отримував жодних офіційних повісток та викликів на будь-які допити в міліцію”.

А кілька днів тому на цьому ж сайті було вміщено заяву-протест Партії регіонів з приводу, як сказано в заяві, “інсинуацій влади, скерованих на дискредитацію опозиції”. Практику за допомогою Інтернету та телебачення викликати на допити її лідерів у заяві названо “чорним піаром”.

“Грубим порушенням закону” назвав виклик на допит через засоби масової інформації також екс-генпрокурор Геннадій Васильєв. Як він заявив, українське законодавство чітко визначає порядок виклику свідків, і запрошення, передані через мас-медіа, цим порядком не передбачені.

А тим часом лідер об`єднаних соціал-демократів Віктор Медведчук, викликаний на допит до міліції 1 червня, не збирається ухилятися від надання пояснень правоохоронним органам. Про це заявив журналістам член парламентської фракції СДПУ(о) Ігор Шурма. За його словами, “якщо вимоги МВС будуть законні, то Медведчук обов`язково туди піде”.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG