Спеціальні потреби

Українськi студенти хочуть допомогти бiлоруським


Українські студенти мають намір звернутись до уряду з проханням дозволити білоруським студентам, які зазнали переслідувань у себе на батьківщині, продовжувати безкоштовне навчання в українських вузах.

Лідера білоруської студентської організації Сяржука Семянюка вигнали з університету, як каже вiн, через відмову працювати з білоруським КДБ. Сьогодні він самостійно шукає можливості продовжити навчання за кордоном і каже, що студентське середовище в Білорусі потрохи вимирає:

«Студенти у Білорусі не мають можливості висловлювати свої думки про діяльність громадських організацій. Якщо студент очолює якусь громадську організацію, то у нього відразу виникають проблеми. Студенти не мають права брати участь у масових акціях, громадських чи політичних. Студенти зобов’язані вивчати ідеологію сучасного білоруського режиму, сучасної білоруської держави».

Сьогодні білоруські студенти намагаються налагодити зв’язки зі своїми колегами з України, Польщі та Литви. Особливе зацікавлення у них викликає можливість навчання за межами своєї держави, заочно чи дистанційно. І тут їх готові підтримати студенти з європейських країн. Голова країнського Студентського братства Олег Яценко каже, що українські студенти звернуться до уряду з проханням допомогти білоруським студентам, що зазнають переслідувань у своїй країні:

«Ми звертаємось до Європейської комісії і до уряду України зробити можливим навчатись безкоштовно в українських вузах для тих студентів, яких виключили, або на яких здійснюється тиск з політичних мотивів. Ми готові організувати в Білорусі аналогічні семінари, тренінги для молоді, щодо організації громадських кампаній, як це для нас робили серби, з сербської молодіжної організації „Отпор”. Ми дуже вдячні сербам, і власне їх поштовх, особливо ідейний, багато в чому надихав нас, що це можливо зробити. Так само, я думаю, ми могли б допомогти і білорусам».

Крім того, Олег Яценко каже, що українці готові поділитись своїм досвідом боротьби проти корумпованих ректорів, однак наголошує, що в самій Україні процес демократизації досі не завершився. Студентам так і не відповіли, чому під час помаранчевої революції декого з них викликали на допити, а в інших проводили обшуки у хатах. Вони також закликають Міністерство освіти не продовжувати контрактiв з тими ректорами, що негідно поводили себе під час революційних подій. Яценко обіцяє, що вже найближчим часом Україна може стати центром боротьби за студентські права.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG