Спеціальні потреби

Пiдсумки Євробачення: погляд з Києва


“Євробачення-2005” закінчилося перемогою гречанки Гелени Папарiзу; “Гринджоли” зайняли двадцяте місце з двадцяти чотирьох учасників фіналу. Та попри скромний результат української групи, в Україні задоволені підсумками пісенного конкурсу, який сприймався там радше як політична подія.

Хоч “Гринджоли” не виграли, вся Європа співає гімн помаранчевої революції. Так оптимістично оцінюють результати “Євробачення-2005” його українські організатори. Співголова Оргкомітету з підготовки фестивалю, гуманітарний віце-прем`єр Микола Томенко каже, що не вважає помилкою відрядження на суто естрадний конкурс революціонерів з Майдану.

«Я хотів, звичайно, щоб результат був кращий, але я абсолютно переконаний, що краще Україна в Європі представила українську версію гімну помаранчевої революції, аніж вона представила показ стриптизу... Я думаю, що ми можемо когось послати на “Міс Вселенна” або конкурс краси. Але на Євробачення треба посилати пісню, а не людину, яка б щось говорила про Україну. В даному випадку хоч пісня не виграла, але вся Європа приспів помаранчевої революції співає. І абсолютна більшість країн уже віталися з Україною українською мовою».

Поет в Росії більше ніж поет, пісенний конкурс в Україні більше ніж пісенний конкурс. Нагоду провести в себе фестиваль “Євробачення” розглядали як унікальний шанс для європейської презентації країни. Томенко вважає, що з цим завданням впоралися. За його словами, нова влада, яка постала перед фактом повного провалу підготовки і можливого перенесення конкурсу, змогла в короткий термін організувати шоу, яке, за оцінками багатьох зарубіжних експертів, стало найкращим за всі 50 років історії “Євробачення”. Віце-прем`єр згадав також про українські нововведення до традиції конкурсу – пряме включення, під час трансляції фінального концерту, київського Майдану, та нагородження переможиці президентом. Томенко відкрив також секрет, що Віктор Ющенко голосував за учасницю з Мальти, а він сам – за Молдову. Як жартує урядовець – з політичних міркувань, задля експорту пісенної революції.

За молдавську групу дружно проголосувала й уся Україна, давши гуртові з автентичною бабцею в народних строях, що хвацько била в бубон, найвищу оцінку у 12 балів. У конкурсі Євробачення “свої” традиційно голосують за “своїх”. Політична природа конкурсу, очевидно, далася взнаки і в тому, що найвищі 12 балів Україні виставила Польща, тим часом як від Росії Україна отримала тільки 2 бали, а від Білорусі – жодного очка. Дарма що сусіди.

Та хоч би як там було – європейське свято на українськiй вулиці, як виглядає, в цілому вдалося. Так думають не лише організатори, але й більшість киян, до яких ми звернулися із проханням оцінити “Євробачення”:

- «Організували дуже добре. Зал був дуже гарно зроблений, оформлений... Але “Гринджоли”... Думаю, що не тих вибрали на Євробачення, кого потрібно було».

- « Не виправдали ми себе в очах всього світу і Європи. Організаційні моменти – ми підійшли якось в останній момент сполохнулися, все так спонтанно, в останній момент – не дуже добре».

- «Я вважаю, що за такий короткий час і так зробить, як вони зробили, це їм дає дуже велику честь і хвалу – тим, хто працював над цим... Дуже добре було б, якби Ані Лорак, але це той стандарт, який із року в рік. Вони були – хай погано, але незвичайні, нестандартні».

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG