Спеціальні потреби

УТ-1 має стати незалежним вiд влади


Невдовзі УТ-1 увійде в трійку найрейтинговіших телеканалів України. У цьому впевнені нові керівники Національної телекомпанії України, що взялися до реформування Першого національного. На його базі буде створено політично незалежне суспільне телебачення. Першим кроком стала підписана сьогодні угода про взаєморозуміння між творчим колективом і владою.

Всупереч прогнозам опозиції, на зміну медведчуківським “темникам” не прийдуть “томенники”. Нова влада підписала з журналістами державного телеканалу Угоду про взаєморозуміння. За угодою, керівництво УТ-1 і засновник телеканалу – Кабмін – надалі не втручатимуться в зміст інформаційних програм. “Під втручанням – мовиться в угоді – ми розуміємо нав`язування для висвітлення тем, текстових формулювань, відеоряду чи учасників програм, як також заборону на теми чи учасників”. Підписуючи угоду, сторони наголосили на тому, що в Україні покладено початок створенню політично незаангажованого суспільного каналу. Як сказав президент Національної телекомпанії України Тарас Стецьків, « Це є перший крок до реалізації і практичного впровадження суспільного телебачення в Україні». До чого гуманітарний віце-прем`єр Микола Томенко додав: «Це достатньо радикальна річ для влади, яка добровільно відмовляється впливати...».

Перебудовувати Перший національний, що завжди вважався рупором влади, на канал суспільства, доручили першому віце-президентові НТКУ Андрію Шевченку. Свого часу відомий журналіст підписував подібну Угоду про незалежність творчого колективу з власником 5-го каналу. Андрій Шевченко обіцяє, що атавізм радянського телебачення УТ-1, реформований на стандартах якісної журналістики, стане найавторитетнішим каналом країни:

«Сьогодні ми прощаємося з тим державним телебаченням, яке країна дуже часто вважала нечесним і непрофесійним, і ми є свідками народження нового Першого каналу. Якщо раніше цей канал часто пас задніх у професійних стандартах і у моральних стандартах, то сьогодні цей канал стає лідером, і його шлях у майбутньому - це канал стандартів, канал взірців, найавторитетніший канал країни».

Уже в червні глядачам обіцяють інформаційні випуски по-новому; з осені ефір Першого національного оновиться повністю, а заключним етапом перебудови має стати повноцінне суспільне мовлення, що запрацює на базі нинішнього УТ-1. Реформатори прогнозують інформаційній програмі “Вісті”, вже під кінець цього року, третє місце у рейтингах після новин “Інтера” і “Плюсів”.

Проте як виглядає, найважчим для нових менеджерів буде знайти порозуміння зі старим колективом каналу. Розмови про можливу переатестацію персоналу з метою скорочення штату збурили пристрасті. Як каже голова профспілки телеканалу Мар`яна Ангелова, не можна створити суспільне мовлення там, де не захищені суспільні інтереси всередині колективу:

«Якщо тут будуть незаконно звільнені люди, якщо є такі заяви і ці люди переживають моральний неспокій, тиск, якщо тут будуть незаконно здійснені будь-які дії, які цих людей ущемляють їхні права, то це не буде суспільне мовлення ні сьогодні, ні завтра, ні через рік, ми закладаємо знову умови для нового рабства».

Втім, і опоненти нового менеджменту визнають: реформувати УТ-1 доведеться. Попри фінансування, що йде з бюджету, і штат у 350 чоловік, сьогодні Перший національний займає найостанніші рядки у рейтингах популярності.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG