Спеціальні потреби

Бензинова криза: "подарунок" до ста днiв уряду?


14-го травня урядові Тимошенко минуло 100 днів. Першу стоднівку урядовці неформально відзначили в неділю культпоходом до етнографічного музею просто неба, а в понеділок дві години відповідали на запитання журналістів. Головною темою була бензинова криза, яку, на думку прем`єра, російські нафтотрейдери розв`язали навмисно до першого ювілею нової влади.

Картельна змова російських нафтотрейдерів. На переконання прем`єра, саме її слiд вважати причиною того, що в неділю 15 травня, якраз на сто днів нового уряду, з автозаправок у Києві зник бензин, який тепер відпускають лише по талонах. Юлія Тимошенко:

«Уряду на 100 днів влаштували справжню обструкцію нафтопереробники, і не України, я підкреслюю, а нафтопереробники Росії... Я хочу вам сказати, що ніхто не змирився з тим, що президентські вибори виграв Віктор Андрійович Ющенко... Це просто змова. Це просто саботаж. Це просто хочуть показати Україні, де її місце».

Тимошенко категорично заперечує, що криза могла бути спричинена встановленими урядом граничними цінами на нафтопродукти. І відкидає критику щодо адміністративного втручання в ринок: за її словами, ситуація, за якої 90% заправок в Україні належить російським компаніям, це вже не ринок, а монополія.

Прем`єр вибачається перед усіма, хто сьогодні відчуває дискомфорт, бо не може купити бензин на заправках, і просить зачекати 2 тижні:

«Я думаю, що ми повністю впораємося з таким подарунком, який нам подарували на 100 днів, ми повністю впораємося протягом двох тижнів».

Загасивши нинішню пожежу, уряд має намір всерйоз взятися до подолання залежності України від російських нафтопродуктів. Як повідомила Тимошенко, через місяць збільшить свої потужності Кременчуцький нафтопереробний завод, за півтора року в Одесі побудують нафтопереробний завод, орієнтований на нафту неросійського походження, а за кілька місяців Укрнафта зведе на всій території країни тисячі українських автозаправок. Кінцева мета зусиль уряду, як заявила його керівник – забезпечити третину власних потреб України в бензині.

За словами Тимошенко, це одне із завдань, які уряд ставить перед собою на наступні 100 днів. Серед інших завдань, озвучених прем`єром -- «повернутися обличчям до малого і середнього бізнесу», підняти виробництво м`яса, розпочати доступне для всіх кредитування житлового будівництва, приступити до повернення заощаджень громадян. Втрачені заощадження повертатимуть завдяки коштам, отриманим від дооцінки нечесно приватизованого майна.

Коментуючи ж зроблене урядом за перші 100 днів, урядовці відкидають як брехливі твердження опозиції про буцімто сповільнення темпів розвитку та «охолодження» економіки. Охолодження торкнулося лише найбагатших, -- твердить віце-прем`єр Микола Томенко: «Точно відбувається охолодження надприбутків олігархів українських і російських в Україні», - сказав вiн.

Юлія Тимошенко повідомила: бюджет за підсумками першого кварталу перевиконаний, усі обіцяні урядом підвищені пенсії виплачені, і їх не з”їла інфляція: у квітні інфляція становила 0,7%, а в кілька найближчих місяців очікують навіть від`ємних показників. Глава уряду звернулась до преси з проханням підтримати її команду:

«Підтримайте уряд, підтримайте президента, підтримайте нову владу. Головне, що у нас є і що варте підтримки – це наше бажання чесно працювати для України».

Що ж до підтримки населення, то про це нова влада наразі може не турбуватися. За даними опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології, позитивно перші 100 днів оцінюють 52% громадян, негативно -- 16%.

XS
SM
MD
LG