Спеціальні потреби

Акцiї «Диманo» розблокували: iсторiя конфлiкту


Київ - 12 травня. Cьогодні апеляційний суд Києва ухвалив рішення зняти арешт із акцій навідомішого футбольного клубу України Динамо Київ. Раніше акції були заблоковані за позовом компанії, за якою стоїть російський бізнесмен Костянтин Григоришин. Такі дії керівники Динамо назвали політичним переслiдуванням.

Не секрет, що футбольним клубом Динамо активно опікуються об`єднані соціал-демократи; брат одного з лідерів партії Григорія Суркіса - Ігор є президентом клубу. Відразу після президентських виборів, на яких есдеки активно підтримували Віктора Януковича, довкола клубу почалися різні неприємності. Спочатку Печерський суд Києва задовольнив позов компанії Pacific International Sport Clubs Limited, і заарештував акції ФК Динамо-Київ. Керiвники Динамо кажуть, що за компанією стоїть російський бізнесмен Костянтин Григоришин, який раніше мав спільний бізнес із Григорієм Суркісом, а потім звинуватив його у махінаціях. Після конфлікту із Сурікосм Григоришин практично втратив бізнес в Україні, на виборах він підтримав помаранчевих і після виборiв почав активно діяти, в тому числі і через суд. Він каже, що керінвики Динамо схвалило рішення про збільшення статутного капіталу клубу, порушивши при цьому права компанії Григоришина та інших акціонерів на першочергове придбання акцій. Ігор Суркіс оскаржив це судове рішення в Апеляційному суді, і цього разу суд ухвалив рішення на користь клубу. Його почесний голова Леонід Кравчук каже, що це важлива, але не остаточна перемога клубу, яка втім засвідчує, що в Україні є незалежне судовчинство:

«От я переконався врешті-решт, що може бути рішення строго у відповідності до закону. Не зважаючи на жоден тиск, може таке бути. Коли люди приходять на хвилі революції, вони сприймають один колір – революційний, але я думаю це пройде, бо клуб доводить це своїми ділами».

Весь цей час, коли тривали суди, по місту ходили фанати клубу, які просили президента стати на їх бік і дати можливість футболістам грати у футбол без політики. Есдеки назвали події довкола клубу політичним переслідуванням, і наголосили на тому, що клуб має бути недоторканним, оскільки є предметом національної гордості:

«Клуб уже давно в Європі. Україна лише збирається у Європу, а клуб вже давно там. Має авторитет і заслужені успіхи».

Між тим, у спортивному товаристві Динамо, зі складу якого свого часу вивели однойменний футбольний клуб, тепер новий голова. Кілька днів тому ним став ще один супротивник есдеків – держсекретар Олександр Зінченко. Тепер нова рада цього спортивного товариства української міліції буде розглядати питання про доцільність виведення окремих підрозділів зі складу товариства.

А компанія Pacific ще має шанс оскаржити рішення Апеляційного суду у суді Верховному.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG