Спеціальні потреби

Зварич спростовує данi про свою освiту


Київ - 10 травня. Міністр юстиції Роман Зварич заявив журналістам, що не має диплома магістра, проте рівень знань, який він отримав у США, дозволяє йому обіймати теперiшню посаду. Документи про свою освіту Зварич обіцяє передати до Кабінету Міністрів та Секретаріату Президента.

Скандал, пов`язаний з освітою міністра юстиції, облетів сторінки майже усіх видань і змусив Зварича вдатись до кардинальних кроків. На зустрічі з журналістами він заявив, що за власний кошт вирушив до США, щоб отримати усі необхідні документи, які підтвердили б його науковий ступінь. Отримані документи він планує передати до Кабінету Міністрів та Секретаріату Президента для встановлення їх достовірності. Представників мас-медіа, міністр юстиції запевнив, що рівень і якість отриманої ним освіти відповідають тій посаді, яку він зараз обіймає. Що стосується причин виникнення скандалу, то Зварич вважає що проти нього ведеться спланована широкомасштабна кампанія з намаганням дискредитувати його ім'я. Про це він заявив в оприлюдненій ним заяві. Міністр юстиції вважає, що тиск, який чиниться на нього сьогодні, є спробою показати новій команді, що так буде з кожним непокірним.

Для того, щоб розвіяти усі сумніви преси Роман Зварич оприлюднив деталі своєї біографії, зокрема, те, що він одержав ступінь бакалавра й далі вчився в Колумбійському університеті у США. Керівник міністерства юстиції відзначив, що у нього немає диплома магістра, однак він одержав освіту, яка відповідає ступеню магістра. Зварич додав, що він не говорив про те, що має науковий ступінь професора й закінчену юридичну освіту, однак одержав достатню наукову кваліфікацію, щоб працювати в Нью-Йоркському університеті викладачем. Він повідомив, що не закінчив свою дисертацію і дуже шкодує про це. Зi собою Зварич також привіз листа від професора Нью-Йоркського університету Рона Рейні, який підтвердив, що за посадою викладача, яку Зварич обіймав в університеті, зберігався титул професора.

У розмові з журналістами міністр юстиції відзначив, що система освіти в США кардинально відрізняється від освітньої системи колишнього Радянського Союзу. І саме на цьому, каже вiн, спекулюють організатори дискредитаційної кампанії, спрямованої проти нього. Однiєю з основних причин розгорнутої кампанії Роман Зварич вважає принципову позицію, яку займає Міністерство юстиції. Він підкреслив, що поки він обіймає посаду міністра, всі питання, починаючи від реприватизаційних і закінчуючи паспортними, будуть вирішуватись не телефонним правом, не революційною доцільністю чи мотивами політичної та особистої помсти, а у чіткій відповідності до закону.

Зварич також додав, що тепер його особисте життя буде закрите для журналістів, оскільки його відвертість і відкритість для преси лише допомогла розгорнути проти нього кампанію з дискредитації. Нагадаємо, вперше інформація про відсутність у міністра юстиції документів про відповідну освіту з`явилась в Iнтернет-виданнях кілька тижнів тому. Пізніше Роман Зварич стверджував, що загубив документи під час зміни громадянства і обіцяв відновити їх після своєї поїздки до США. Скандал з освітою не перший за часів роботи Зварича у новому уряді. Раніше у нього виникало непорозуміння з іншими членами Кабміну, після чого Зварич збирався піти у відставку, аж поки у ситуацію не втрутився президент.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG