Спеціальні потреби

Не кидайте ведмедям своїх неповоротких друзів - Національна паркова служба США вказує, як вберегтись від нападу ведмедя


Влітку багато американців відвідують природні парки та заповідники. Відпустки на природі означають більшу ймовірність зустрічі з дикими мешканцями лісу. Національна паркова служба США видала рекомендації стосовно того, що робити при зустрічі з ведмедем.

«Будь ласка, не втікайте від ведмедів і не штовхайте до них своїх більш неповоротких друзів, намагаючись врятуватись» - так починаються рекомендації Національної паркової служби США, написані у жартівливому тоні. Не робіть цього, «навіть якщо думаєте, що дружба завершується», - додали в Службі.

Для того, щоб уникнути нападу, американські природознавці рекомендують повільно просуватись вбік. Це дозволяє спостерігати за рухами звіра і не перечепитись.

Служба не радить втікати від ведмедя, бо вони, як і собаки, женуться за тим, хто втікає. Також не рекомендується залазити на дерево.

Ще одна порада - дати знати ведмедю, що ви - людина, а не здобич. «Ми рекомендуємо, скористатись для цього своїм голосом (Махати руками, показуючи, що у вас великий палець протистоїть іншим, не матиме жодного сенсу для ведмедя)».

В Службі нагадують, що ведмеді, зазвичай, не хочуть нападати на людину. Вони можуть стати на задні лапи, щоб краще роздивитись чи вловити запах. «Коли ведмедь стоїть, він, як правило, зацікавлений, а не загрозливий», - йдеться в рекомендаціях.

Дивіться також: Косметологія переживає бум під час пандемії коронавірусу

Косметологія переживає бум під час пандемії коронавірусу.
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG