Спеціальні потреби

Кандидат, висунутий Трампом на посаду голови розвідки США, заявив, що зробить своїм пріоритетом захист виборів


Конгресмен Джон Реткліфф під час слухань в Сенаті, 5 травня 2020 року
Конгресмен Джон Реткліфф під час слухань в Сенаті, 5 травня 2020 року

Джон Реткліфф, якого президент США планує призначити на посаду директора Національної розвідки США, відповів на питання сенаторів США під час слухань у вівторок.

Слухання з затвердження Реткліффа на посаду стали першими після повернення сенаторів до роботи на Капітолійському пагорбі, яку було перервано у зв’язку з пандемією.

Для того, щоб забезпечити соціальне дистанціювання, сенатори входили до кімнати, де відбуваються слухання і ставили питання, а не перебували постійно в кімнаті для слухань.

Влітку кандидатуру Реткліффа, який на тепер є американським конгресменом, вже подавали на цю посаду, однак його кандидатуру було відкликано після критики у тому, що він не має достатнього професійного досвіду.

Питання захисту викривачів корупції стало одним з основних у питаннях сенаторів до Реткліффа. Під час слухань в рамках процедури імпічменту Трампа минулого року Реткліфф заявляв, що викривач корупції, скарга якого про можливий тиск адміністрації Трампа на Україну, стала одним з основних елементів слухань.

Реткліфф відмовився коментувати слухання в рамках процедури імпічменту, але запевнив, що «кожен викривач корупції, минулий, теперішній, чи майбутній матиме повний захист в рамках закону». Втім, зазначив конгресмен, Трамп не отримав доступу до відповідної процедури під час імпічменту в Конгресі.

Конгресмен наголосив, що Росія продовжує втручатись у вибори США і пообіцяв, у разі свого призначення, надати пріоритетного значення подоланню втручання у вибори США, поряд з такими питаннями як розслідування витоків пандемії COVID-19.

«Я зроблю все, щоб моїм найбільшим пріоритетом в разі мого затвердження на посаду, було проведення в 2020 році виборів в безпеці та таких, що заслуговують на довіру», - заявив Реткліфф.

Дивіться також: Що відомо про Кіта Дейтона, кандидата на посаду посла США в Україні. Відео

Що відомо про Кіта Дейтона, кандидата на посаду посла США в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

XS
SM
MD
LG