Спеціальні потреби

В Росії тисячі вийшли на акції протестів на підтримку Навального


Фото: поліція заарештовує учасника акціх на підтримку Навального. Хабаровськ, 23 січня 2021 року
Фото: поліція заарештовує учасника акціх на підтримку Навального. Хабаровськ, 23 січня 2021 року

В низці міст в Росії відбулись масштабні акції протесту на підтримку російського опозиціонера Олексія Навального. Російського опозиціонера заарештували в неділю, після того, як він повернувся на територію РФ з Німеччини, де він впродовж п‘яти місяців відновлювався від отруєння нервово-паралітичною речовиною «Новічок». Цього тижня влада РФ також заарештувала деяких осіб, наближених до Навального, включаючи його прес-секретаря Кіру Ярмиш.

Нневелика акція протесту відбулась навіть у місті Якутськ, де температура на дворі в суботу була мінус 52 градуси за Цельсієм

Акції протестів відбулись у великих містах Росії, починаючи з Владивостоку, що на Далекому Сході. ЗМІ відзначають, що невелика акція протесту відбулась навіть у місті Якутськ, де температура на дворі в суботу була мінус 52 градуси за Цельсієм.

Влада Росії проводила арешти учасників протесту. Більше 300 осіб було заарештовано під час протестів на Далекому Сході та в Сибіру, повідомляє Reuters з посиланням на дані ОВД-інфо. В Москві 100 осіб було заарештовано ще до початку акції протесту.

В Кремлі заявили, що протести незаконні і організовані провокаторами. МЗС Росії звинуватило США у підбурюванні протестів, після того, як посольство США в Росії розмістило в соцмережах інформацію для громадян США про небезпеку і заклик уникати районів протестів.

На Заході закликали Росію звільнити Навального.

“Це затримання є останньою з низки спроб змусити замовчати Навального та інших опозиційних діячів і незалежні голоси, які критикують російську владу”, - йдеться в офіційній заяві Державного департаменту, виданій після арешту Навального.

У заяві британського уряду щодо затримання Навального в московському аеропорту 17 січня наголошено, що “замість того, щоб переслідувати жертву цього жахливого злочину, російська влада повинна розслідувати, як так сталося, що на території Росії була застосована хімічна зброя”.

«Якщо пан Навальний, або хтось із журналістів та громадян, затриманих у зв‘язку з його арештом, стануть жертвами фізичного насильства, ми негайно почнемо роботу з президентом Байденом на його адміністрацією, щоб гарантувати, що Російська Федерація буде нести відповідальність за глибоке і політично вмотивоване порушення прав людини».
Звернення конгресменів США


22 січня конгресмени США виступили із зверненням до російського МЗС із закликом звільнити Навального а також «журналістів та громадян, заарештованих в якості помсти через його повернення додому, включаючи тих, хто намагався вітати його в аеропорту».

У своєму зверненні члени підкомітету з Європи та Євразії Комітету міжнародних відносин Палати представників Конгресу США попередили: «Якщо пан Навальний, або хтось із журналістів та громадян, затриманих у зв‘язку з його арештом, стануть жертвами фізичного насильства, ми негайно почнемо роботу з президентом Байденом на його адміністрацією, щоб гарантувати, що Російська Федерація буде нести відповідальність за глибоке і політично вмотивоване порушення прав людини».

Дивіться також: Історики: 22 січня – не лише День Соборності України. Відео

Історики: 22 січня – не лише День Соборності України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:41 0:00

XS
SM
MD
LG