Спеціальні потреби

У Пентагоні відповіли на питання щодо навчань РФ у Чорному морі та дезінформації навколо «Сі Бриз»


Фото з навчань «Сі Бриз»
Фото з навчань «Сі Бриз»

Військові навчання, які проводить Росія в Чорному морі не заважають навчанням «Сі Бриз». Про це речник Пентагону Джон Кірбі заявив під час брифінгу для преси у вівторок. Він переадресував до Росії питання про те, чи координувала Москва свої навчання з іншими країнами.

«Ми зосереджені на «Сі Бриз» і вони тривають добре. «Мені невідомо про будь-які перепони для нашої здатності проводити навчання «Сі Бриз», - додав він.

Раніше в пресі, з посиланням на інформацію російського Чорноморського флоту, з’явились повідомлення про те, що Росія відпрацьовувала бомбування кораблів а також перемістила установки С-400 до регіону. Росія також виступала із осудом «Сі Бриз», заявляючи, що ці навчання «навряд чи зміцнюють безпеку регіону».

В Пентагоні ж наголошують, що організовані США та Україною навчання носять оборонний характер.​

Ми пишаємось взаємодією і спроможністю виявленою разом з міжнародними партнерами в міжнародних водах. Ми продовжимо інформувати про навчання і робити їх якомога прозорішими
Речник Пентагону про «Сі Бриз»

«Це оборонні навчання і це одні з найбільш потужних навчань «Сі Бриз» із тих, що ми наразі проводили. І ми пишаємося цим», - заявив речник Кірбі у вівторок.

«Ми пишаємось взаємодією і спроможністю виявленою разом з міжнародними партнерами в міжнародних водах. Ми продовжимо інформувати про навчання і робити їх якомога прозорішими», - зауважив він.

«Навчання відбуваються в міжнародних водах у відповідності до міжнародного права», - додав Кірбі.

Речник відмовився детально коментувати нещодавні дописи, що поширювались у соцмедіа і де вказувались на координати американського корабля USS Ross буцімто на шляху до Криму. Інформацію про ці координати спростували організатори навчань.

Кірбі все ж наголосив, що США непокоїть будь-яка інформація, «яка може збільшити ризик для наших людей, кораблів, або моряків».

Загалом, Кірбі відзначив візит українського президента Володимира Зеленського на USS Ross, що відбувся цими вихідними та поінформував про останні події навчань.

Наразі пірнальники США, України, Канади, Польщі та Грузії працюють над усуненням решток цивільного корабля, що затонув в 2016 році і тепер частково блокує причал в Одесі, повідомив Кірбі.

«Такі навчання як «Сі Бриз» дозволяють учасникам навчатись один від одного і зміцнювати відносини між союзниками НАТО та партнерами в регіоні», - підсумував Кірбі.

Дивіться також: Міжнародні навчання "Сі Бриз-2021": розпочалась активна фаза берегової компоненти. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG