Відмовитись від газотранзитного проекту «Північний потік-2», а в разі його введення, компенсувати Україні безпекові втрати, закликав Німеччину міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау в статті для Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Головний дипломат Польщі відзначив, що проект становить загрозу для безпеки Східної Європи та України.
«Завершення «Північного потоку-2» створить значний дефіцит безпеки для східного флангу НАТО, а Україна опиниться в безпековій порожнечі», - пише Рау.
Він закликав Німеччину взяти на себе відповідальність і «істотно долучитись до компенсації цього дефіциту безпеки».
Путін пішов на витрату величезних коштів, щоб побудувати «Північний потік-2» «не для того, щоб цей інструмент залишався невикористаним», розмірковує дипломат. «Тому виникає необхідність посилити стійкість східного флангу НАТО та України, яка, як жертва російської агресії, має отримати значну коменсацію як у вигляді політичної підтримки, так і збільшення оборонного потенціалу», - зауважив міністр. Він наголосив на готовності Польщі долучитись до компенсації нестачі в сфері безпеки.
США, Україна та низка країн ЄС послідовно виступають проти «Північного потоку-2». Як повідомлялось, минулого тижня кандидати в канцлери Німеччини від провідних партій під час передвиборчих дебатів по зовнішній політиці посперечалися про необхідність добудови газопроводу «Північний потік-2», але зійшлися на думці, що не можна допустити того, щоб цей газопровід використовувався для тиску Росії на Україну.
Раніше цього місяця посадовці США та Німеччини провели консультації щодо «Північного потоку-2». США та Німеччина «планують напрацювати рішення до серпня», сказав пресі за результатами перемовин міністр економіки та енергетики Німеччини Петер Альтмаєр. США «проводять активні консультації з урядом Німеччини і розглядають серію можливих кроків, дій та заходів», заявив пресі Держсекретар США Ентоні Блінкен.
Американські ЗМІ повідомляють, що питання «Північного потоку-2» буде обговорюватись під час зустрічі канцлера Німеччини Анґели Меркель з президентом США Джо Байденом 16 липня в Білому домі.
Дивіться також: Історичною можливістю оновити судову систему назвали США прийняття Верховною Радою законопроєкту щодо ВККС. Відео