Спеціальні потреби

Коронавірус мутує і стає більш заразним, припускають дослідники


Команда американських та британських науковців заявила про те, що найбільш поширений на тепер в Європі штам коронавірусу відрізняється від того, який було виявлено на початкових стадіях поширення COVID-19.

Результати дослідження, проведеного на базі американської лабораторії Лос Аламос разом з науоквцями американського університету Дюк та британського Шеффілдського університету, було опубліковано на сайті BioRxiv перед рецензуванням.

Новий штам, за повідомленнями, з‘явився в Європі в лютому і звідти потрапив на східне узбережжя США, зокрема до Нью-Йорка. У звіті йдеться про те, що цей штам вірусу поширюється швидше. Також він становить більшу загрозу повторного зараження. Саме цей штам швидко став домінуючим в Європі, говорять дослідники.

Науковці ідентифікували 14 мутацій коронавірусу.

«Викликає занепокоєння те, що ми спостерігаємо швидку появу мутованої форми, яка стала домінуючою в пандемії протягом березня. Коли вірус, що містить мутації, потрапляє до населення, він швидко замінює собою місцеву пандемію а значить, може швидше передаватись», - написала голова дослідження Бетт Корбер у Facebook.

Інші дослідники не такі категоричні у своїх твердженнях.

Ще одне дослідження проведене Лондонським University of College виявило 198 різних мутацій коронавірусу. Дослідники відзначили, що говорити про те, що коронавірус стає більш небезпечним, або більш заразним ще рано.

Університет Глазго у своєму дослідженні наголошує, що говорити про різні штами вірусу ще зарано, бо зміни у вірусі все ще не такі значні, пише ВВС.

Дивіться також: Коронавірус: відповіді провідних світових експертів

Коронавірус: відповіді провідних світових експертів
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:31 0:00

XS
SM
MD
LG