Спеціальні потреби

Західні партнери та діаспора привітали Україну з 25-ю річницею Конституції


Сполучені Штати виступають надійним партнером України і підтримують її проти російської агресії та у втіленні реформ.

​Про це сказала тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін, виступаючи з відеопривітанням з нагоди 25-річчя українського Основного Закону.

"Конституція, ухвалена 25 років тому, стала ключовою віхою у розвитку України як демократичної та незалежної держави. У той час, як Україна продовжує йти цим шляхом, Сполучені Штати виступають надійним партнером та підтримують її у протистоянні російській агресії та в реалізації програми реформ", - заявила очільниця посольства США.

Як вона додала, "Сполучені Штати продовжуватимуть співпрацювати з Україною для досягнення її євроатлантичних прагнень та побудови безпечного, демократичного та процвітаючого майбутнього для всіх українців".

З 25-річним ювілеєм Конституції Україну привітали також інші західні партнери. Так, посольство Великої Британії на своїй офіційній сторінці у Фейсбук розмістило вітальну листівку, підписавшись: "Твій друг та партнер, Велика Британія".

Як сказано у привітанні посольства, основоположні принципи, проголошені в українській Конституції, - це незалежність, територіальна цілісність, демократія і верховенство права.

"Сполучене Королівство пишається тим, що є партнером України у досягненні цих цілей, у підтримці наших спільних цінностей", - мовиться у дописі.

У своєму привітанні з Днем Конституції представництво ЄС наголосило на наявності в Україні «віддавна усталених конституційних традицій».

Вітання з нагоди ювілею Конституції надіслали також закордонні українці. Світовий конґрес українців нагадав про участь у творенні Конституції представників діаспори.

"Ми особливо пишаємось працею закордонних українців над розробкою тексту Конституції - зокрема, працею видатного правника Богдана Футея, старшого судді Федерального претензійного суду США", - мовиться у привітанні СКУ.

28 червня в Україні відзначають державне свято - День Конституції.

Основний Закон був ухвалений в ніч з 27 на 28 червня 1996 року. Тоді після цілодобових дебатів народні обранці затвердили головний документ країни. Це сталося майже через п'ять років після проголошення незалежності України.

Конституція 1996 року затвердила державні символи України - синьо-жовтий прапор і тризуб. Конституція визначає, що єдиною державною мовою в Україні є українська мова. В Основному Законі закріплено також стратегічний курс на набуття повноправного членства в Європейському Союзі та в НАТО.

Дивіться також: Як українці у Техасі зберігають свою спадщину. Відео

Як українці у Техасі зберігають свою спадщину. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

XS
SM
MD
LG