Спеціальні потреби

США визнали китайський «Інститут Конфуція» місією іноземної держави


Фото: курси традиційного китайського малюнка в Інституті Конфуція, на території університету Джорджа Мейсона, штат Вірджинія, США
Фото: курси традиційного китайського малюнка в Інституті Конфуція, на території університету Джорджа Мейсона, штат Вірджинія, США

Уряд США визнав міжнародну освітню китайську програму «Інститут Конфуція» урядовою місією, що просуває державну пропаганду.

Про це повідомив держсекретар США Майк Помпео.

«Держсекретар Помпео: Держдеп визначив Центр Інституту Конфуція в США закордонною місією КНР, визнавши його таким, яким він і є: організацією, контрольованою КНР, яка просуває глобальну пропагандистську кампанію злочинного впливу Пекіна в кампусах в США та класах К-12», - йдеться в повідомленні Посольства США в Україні.

Тепер співробітники інституту муситимуть реєструватись і відповідати вимогам діяльності дипломатичних представництв інших країн.

«Споулчені Штати хочуть переконатись, що студенти в американських студмістечках мають доступ до вивчення китайської мови та культури без маніпуляцій Комуністичної партії Китаю та її представників», - додав Помпео.

«Ми їх не виганяємо, - говорить Девід Стілвел американський дипломат. - Ми просто наголошуємо на тому, що ці люди справді працюють на Міністерство освіти Комуністичної партії Китаю».

Фото: Рекламна листівка курсів китайської, яку інститут Конфуція поширює у університеті американсього штату Айова
Фото: Рекламна листівка курсів китайської, яку інститут Конфуція поширює у університеті американсього штату Айова

В травні група університетських політичних організацій, до якої входить Національний комітет республіканців у коледжах та Демократи в коледжах Америки, написала відкритого листа із закликом закрити всі Інститути Конфуція, що працюють у США, наголошуючи на порушеннях прав людини в країні а також придушення демонстрацій в Гонконгу, пише «Голос Америки».

В січні Асоціація американських коледжів (AAC&U)висловила іншу думку. «Ми підтримуємо те, що робить Інститут Конфуція в сфері будівництва бібліотек, фінансування курсів китайської мови та просування культурних обмінів», - йшлося у листі.

Напруга у відносинах США та Китаю зростає. Перед цим Майк Помпео оголошував про розширення ініціативи «Чисті мережі», в рамках якої, зокрема йтиметься про недопустимість використання низки американських програм на телефонах китайського виробництва.

Дивіться також: У Нью-Йорку демонстранти вимагали зробити школи безпечними для навчання. Відео

XS
SM
MD
LG