Спеціальні потреби

Байден в День землі виділяє 7 млрд доларів на сонячну енергію


Сонячні панелі виробництва Radiance Solar у штаб квартирі Georgia Power's в Атланті, штат Джорджія
Сонячні панелі виробництва Radiance Solar у штаб квартирі Georgia Power's в Атланті, штат Джорджія

Президент Джо Байден відзначає День землі оголошенням про грантове фінансування сонячної енергії в розмірі 7 мільярдів доларів та про нові кроки для підтримки Американського кліматичного корпусу – нової програми його адміністрації.

Міжнародний День землі, який щорічно відзначається 22 квітня, був заснований у 1970 році з метою підвищення обізнаності про важливі екологічні проблеми та мобілізацію зусиль для їх вирішення.

Напередодні адміністрація Байдена зробила кілька важливих заяв щодо збереження ресурсів, зокрема про заборону буріння нафти майже на половині національних нафтових запасів на Алясці, нагадує CNN.

"Коли президент Байден вступив на посаду, він пообіцяв відновити кліматичне лідерство Америки вдома та за кордоном. У перший день перебування на посаді президент знову підписав Паризьку угоду США. І щодня відтоді адміністрація Байдена-Гарріс продовжує управляти найамбітнішою кліматичною програмою в історії", - мовиться у заяві Білого дому з нагоди Дня землі.

В Білому домі нагадали, що за час президентства Байдена у сферу чистої енергії було залучено мільярдні інвестиції приватного сектора та створено понад 270 000 нових робочих місць.

Також згідно з програмою Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA ) "Сонячна енергія для всіх", адміністрація має намір оголосити про фінансування державних територій, племінних урядів, муніципалітетів і некомерційних організацій "для розробки довгострокових сонячних програм, націлених на громади та людей, які їх найбільше потребують",- цитує ЗМІ заступницю EPA Джанет Маккейб.

Байден також оголосить про нові кроки щодо федерального Кліматичного корпусу – ініціативи з навчання робочої сили та надання послуг, спрямованої на підготовку молодих американців до роботи в сфері екологічно чистої енергії та кліматичної стійкості.

Папа Римський Франциск у День землі повторив свій заклик до рішучих дій для нашого спільного дому та миру у всьому світі, повідомляє Vatican News.

У своєму дописі на платформі X (раніше Twitter) понтифік зазначив, що його покоління заповіло багато грошових багатств своїм нащадкам, але мало зробило для захисту планети.

Він також прокоментував зв'язок між поточними екологічними проблемами та багатьма конфліктами, які вирують у всьому світі.

"Наше покоління залишило у спадок багато багатств, але ми не зуміли захистити планету і ми не охороняємо мир. Ми покликані стати ремісниками та піклувальниками про наш спільний дім — Землю, яка руйнується", - заявив Папа Римський.

Екологічні збитки від російської агресії проти України становлять близько 50 млн доларів
Заступник Генерального прокурора України

День землі відзначають і в Україні. В Києві на Оболонський набережній активісти зібрались на висадку дерев та прибирання.

Заступник Генерального прокурора України Гюндуз Мамедов нагадав про нищівний вплив російського вторгнення на українську екологію.

"З початку повномасштабного вторгнення екологічна інспекція зафіксувала в Україні близько 4200 випадків скоєння злочинів проти довкілля. Загалом екологічні збитки від російської агресії проти України становлять близько 50 мільйонів доларів США. Усе це стимулює дискусію щодо включення екоциду до Римського статуту», - написав він у мережі Х.

Цього року темою Дня Землі став пластик. Як повідомляє Радіо Свобода Ініціатива Earth Day висловлює "намір покінчити з пластиком заради здоров’я людей і планети" і вимагає скоротити виробництво всіх пластмас на 60% до 2040 року.

22 квітня в Оттаві (Канада) починається чергова зустріч політиків, науковців та представників екологічних організацій з різних країн. Вони обговорять розробку першого в історії глобального договору боротьби зі зростаючим пластиковим забрудненням планети. Договір повинен торкнутися всього життєвого циклу пластику: від виробництва до утилізації. Документ планують підготувати до кінця 2024 року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG