Спеціальні потреби

Забезпечити ЄС та Україну енергоресурсами - завдання нової ініціативи США та Європи 


Президент США Джо Байден та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, 25 березня 2022 року
Президент США Джо Байден та президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, 25 березня 2022 року

США та ЄС засвідчили солідарність з Україною перед лицем російської агресії і оголосили про нову спільну ініціативу покликану "вирішити надзвичайну ситуацію в сфері енергобезпеки - забезпечити енергопоставки до ЄС та України".

"Ми єднаємось, щоб зменшити залежність Європи від російської енергетики. Ми не будемо субсидувати брутальний напад Путіна на Україну", - заявив президент США Джо Байден, представляючи ініціативу. Він додав, що Путін використовує отримані від продажу енергоресурсів гроші, для "своєї машини війни".

"Енергобезпека та стійкість ЄС та України - надзвичайно важливі для миру, свободи та демократії в Європі", - йдеться в спільній заяві ЄС та США від 25 березня.

Ініціатива підтвержує намір позбутись енергозалежності Європи від Росії до 2027 року. Серед заходів - збільшення поставок зрідженого газу зі США до Європи, координація європейських країн у підготовці до наступного зимового сезону. Зокрема йдеться про розвиток терміналів для зрідженого газу як у США, так і в Європі, наповнення європейських газосховищ щонайменше на 90% до 1 листопада кожного року, розвиток чистої енергетики.

Для підготовки до наступного опалювального сезону США та ЄС працюватимуть щоб додатково залучити 15 млрд кубометрів зрідженого газу до ЄС в 2022 році. Також створюється енергоплатформа ЄС, яка узагальнить попит європейців на енергоресурси з квітня до жовтня 2022 року.

Над втіленням ініціативи працюватиме спільна робоча група Білого дому та служби президента ЄС.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG