Спеціальні потреби

Байден та Путін обговорюють безпекову ситуацію навколо України


Президент США Джо Байден
Президент США Джо Байден

Президент США Джо Байден та російський президент Володимир Путін ведуть телефонну розмову щодо ескалації безпекової ситуації навколо України, через загрозу нової агресії Росії, повідомили в Білому домі.

Розмова відбувається на тлі повідомлень про подальше нагромадження Росією військ навколо України. В уряді США заявляють, що нове вторгнення Росії можливе вже найближчим часом. "Із все більшою ймовірністю, як видається, ситуація йде до певного виду активного конфлікту", - заявив високопосадовець Державного департаменту США під час брифінгу для преси в суботу.

Посольства США та низки інших країн закликали своїх громадян виїхати з України. Росія заперечує плани нового вторгнення.

В суботу розмову з Путіним провів і президент Франції Еммануель Макрон. Під час спілкування телефоном, що тривало приблизно 40 хвилин, Макрон та Путін виявили "бажання продовжувати діалог", повідомили в службі президента Франції. Макрон вказав Путіну, що "щирий діалог" на поєднується з ескалацією напруги. В Кремлі, за результатами розмови Мкрона та Путіна, заявили про "провокаційні спекуляції буцімто планованого російського вторгнення" до України і звинуватили Захід у постачанні зброї Україні для буцімто "можливих агресивних дій на Донбасі".

Напередодні Байден поспілкувався з лідерами трансатлантичного альянсу, щоб обговорити продовження нарощування військових сил Росії навколо України, повідомили в Білому домі.

У заяві Білого дому, опублікованій після завершення зустрічі, йдеться, що трансатлантичні лідери "висловили бажання знайти дипломатичне вирішення кризи та обговорили нещодавні контакти з Росією у різних форматах". Крім того, лідери Заходу погодилися "з важливістю скоординованих зусиль щодо стримування подальшої російської агресії проти України, включно з готовністю накласти на Росію масштабні наслідки та серйозні економічні витрати, якщо вона обере шлях військової ескалації".

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG