Спеціальні потреби

МАГАТЕ відкриє банк ядерного палива в Казахстані… для України?


Фінансують створення банку ядерного палива у Казахстані США, ЄС, ОАЕ, Кувейт і Норвегія.

Міжнародне агентство з атомної енергії заявило про намір відкрити 27 серпня банк ядерного палива на сході Казахстану.

Банк призначений для зберігання низько збагаченого урану для виробництва електроенергії у разі перебоїв енергопостачання, а також для того, щоб країни не були зацікавлені в розробці власних ядерних технологій, що можуть бути використані для створення ядерної зброї. За інформацією МАГАТЕ, коли банк буде готовий, там можна буде зберігати до 90 тон низько збагаченого урану.

Це вже другий банк МАГАТЕ. Перший був створений в Росії.

Раніше Україна користувалась російським ядерним паливом і матеріалами. Утім після анексії Росією Криму та російського військового вторгнення Київ почав шукати альтернативу. У травні цього року Україна заявила, що відмовляється від спільного з Росією проекту будівництва заводу з виробництва ядерного палива.

«З політичної точки зору, їм значно простіше отримувати ці матеріали з Казахстану», - розповідає Антон Хлопків, директор російського Центру енергетики та безпеки, головний редактор російського журналу «Ядерний клуб».

Дві третини витрат на створення банку ядерного палива у Казахстані взяли на себе американські державні і приватні фонди, решту - Європейський союз, Об'єднані Арабські Емірати, Кувейт і Норвегія. Казахстанський банк має стати доповненням до існуючих у МАГАТЕ резервів ядерного палива, які зберігаються в російському Міжнародному центрі зі збагачення урану.

Дивіться також: Вікно в Америку

Вікно в Америку
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:02 0:00

XS
SM
MD
LG