Спеціальні потреби

Папа Римський згадав Україну у великодньому посланні


У традиційному Великодньому посланні Urbi et orbi («Місту та світу») Папа Римський Франциск закликав молитися за мир в Україні.

«Воскресіння Господнє нехай подарує світло любій Україні. А особливо тим, хто постраждав від насильства протягом останніх місяців. Нехай ця країна знайде мир і надію завдяки зусиллям усіх зацікавлених сторін», – сказав він.

Папа Римський Франциск згадав і про людей, які стали жертвами інших конфліктів – у Сирії та Іраку, Лівії, Ємені, Нігерії, Судані та інших країнах, побажав розвитку «культури взаєморозуміння між ізраїльтянами та палестинцями».

Понтифік також закликав молитися за всіх поневолених кримінальними угрупованнями, жертв наркоторгівлі, в’язнів, хворих і знедолених, за дітей, що зазнають насильства, за всіх, хто перебуває у жалобі.

Великдень є найбільшим церковним святом. Згідно з Новим заповітом, Ісус Христос воскрес на третій день після того, як був розп’ятий і помер на хресті, спокутувавши людські гріхи. Воскресіння Христа знаменує перемогу над гріхом і смертю і початок буття нового світу.

Великдень – перехідне свято, і його дату для кожного року вираховують за місячно-сонячним календарем. У християн західного обряду цьогоріч Пасха припала на 5 квітня, а у християн східного – на 12-те.

XS
SM
MD
LG