Спеціальні потреби

ЮНІСЕФ: на Донбасі від мін та боєприпасів загинуло 42 дітей (оновлено)


Донецьк.
Донецьк.

Сьогодні - Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов'язаної з розмінуванням.

Як повідомляє Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), за останній рік в Донецькій і Луганській областях понад 150 дітей загинули або отримали важкі поранення через міни та вибухові предмети.

За даними ООН, число загиблих в Східній Україні з моменту початку конфлікту в квітні минулого року вже перевищило 6 000 осіб. Серед них не менше 42 дітей, загиблих в результаті зіткнення з мінами. Крім того, 109 дітей отримали важкі поранення.

При цьому дані ЮНІСЕФ основані тільки на цифрах, наданих українським урядом, і не включають повідомлення бойовиків-сепаратистів про загиблих і покалічених. Отже, як зазначає офіційний представник Дитячого фонду Крістоф Бульерак, вони можуть не відображати реальне число жертв.

«Число дітей, загиблих і покалічених в результаті підриву на мінах і зіткнення з боєприпасами, що не розірвалися, було б значно вищим, якщо були б враховані райони, непідконтрольні уряду. За рік збройного конфлікту населення Східної України зазнало крайнього рівня насильства, в тому числі через використання важких озброєнь, сліди цього залишилися в зруйнованих містах і селах», - заявив він.

Навіть після припинення вогню в зоні конфлікту, де залишилися міни і боєприпаси, які не розірвалися, продовжують гинути люди. Як зазначає ЮНІСЕФ, Державна служба України з надзвичайних ситуацій виявила і ліквідувала понад 33 700 боєприпасів в контрольованих урядом східних районах країни.

Снаряди, які не були знайдені і прибрані, як і раніше становлять загрозу. За словами ЮНІСЕФ, особливо наражаються на небезпеку діти, оскільки боєприпаси і міни можуть бути малі і яскраво розфарбовані, і діти часто піднімають їх із землі, приймаючи за іграшки.

За словами Бульерака, ЮНІСЕФ та організації-партнери почали кампанію з розпізнавання мінної небезпеки в кризових районах України, щоб надати 500 000 дітей та їхнім сімям рятувальну інформацію про ризики, пов'язані з мінами та вибухівкою.

«В рамках кампанії поширюються інформаційні матеріали в друкованому, відео- та цифровому форматах. Також проводиться навчальна програма для 100 вчителів та шкільних психологів. У суботу відзначаємо Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов'язаної з розмінуванням. І ситуація в Україні є сумним нагадуванням про те, що, незважаючи на світовий прогрес в сфері розмінування, діти і дорослі далі стають жертвами мін та вибухових залишків війни», - сказав він.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG