Спеціальні потреби

У Криму вщухає ейфорія від Росії – Reuters


«Через рік під владою Росії ейфорія у Криму вщухає» – під таким заголовком сьогодні вийшла стаття в Reuters.

Жителі півострова страждають від росту цін і страху перед майбутнім, пише видання. Іноземні інвестори втекли, банківський сектор паралізовано.

«Життя було тяжким, коли Крим був частиною України, але воно виявилося не легшим, коли він став частиною Росії, яка страждає від західних економічних санкцій, застосованих унаслідок захоплення Криму та підтримку Москвою бойовиків-сепаратистів у східній Україні», – пише Reuters.

У розмовах із журналістами агенції пересічні кримчани скаржаться, що «звичайні росіяни програли з анексію Криму» та що «Крим завжди буде у фарватері Росії. Що тут хорошого? Ціни шалені, а зарплати сміховинні».

Попри санкції, президент Росії Володимир Путін не шкодує про захоплення Криму, і навіть деякі західні дипломати кажуть, що Росія навряд чи віддасть півострів Україні.

Тим часом кримське керівництво заявляє, що більшість жителів досі раді бути частиною Росії, а «прем’єр-міністр» Криму Сергій Аксьонов стверджує, що «рейтинг президента в Криму становить майже 100%», і 9 з 10 кримчан підтримують анексію та знову проголосували б за неї.

Дехто з пенсіонерів кажуть, що тепер вони отримують набагато вищі пенсії. Проте підприємці скаржаться на труднощі: багато товарів неможливо ввезти з України, оскільки залізничне сполучення перервано; немає води для зрошування полів; електрику часто вимикають, а кількість туристів, яка раніше становила 6 мільйонів, 2014 року впала майже удвічі.

Крім того, кримська влада націоналізувала багато українських підприємств, а іноземних бізнесменів відлякує беззаконня та відсутність безпеки, пише видання з посиланням на слова кримчан. Кримські татари скаржаться на залякування та насильство.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG