Спеціальні потреби

Путін і Олланд сподіваються на перемир’я в Україні


Франсуа Олланд
Франсуа Олланд

За кілька днів у східній Україні може настати перемир’я – про це сказав Президент Франції Франсуа Олланд після незапланованої поїздки до Росії для переговорів з Володимиром Путіним у суботу.

Російський президент, який зустрівся з Олландом в московському аеропорті після поїздки до Казахстану, сказав, що теж сподівається на те, що невдовзі вдасться досягти згоди та зміцнити хитке перемир’я, встановлене 5 вересня.

Несподівані відвідини Олланда свідчать про занепокоєння Заходу через конфлікт між урядовими силами та проросійськими сепаратистами, а також дедалі більш ворожими щодо Заходу висловлюваннями Путіна, який нехтує заклики докладати більше зусиль для припинення кризи.

Олланд, який перший серед європейських лідерів зустрівся з Путіним у Росії після того, як Москва захопила Крим, закликав обидві сторони дотримуватися угоди про перемир’я, досягнутої 5 вересня.

«Перемир’я, яке буде оголошено завтра або післязавтра, потрібно неухильно дотримуватися», – сказав Олланд у коментарі французькому телебаченню після розмови у аеропорту Внуково біля Москви, не повідомляючи подробиць.

«Роль Франції – шукати рішення та запобігати виникненню проблем, – додав він. – Сьогодні я хотів, разом з президентом Путіним, повідомити про зменшення військового протистояння. Сьогодні таке повідомлення можна зробити».

Путін, який виглядав знервованим перед тим, як потиснути руку Олландові, сказав, що вони мали докладну розмову про припинення насильства, внаслідок якого у східній Україні загинули понад 4 300 людей.

«Я дуже сподіваюся, що в найближчому майбутньому буде прийнято остаточне рішення про припинення вогню», – сказав Путін журналістам.

У Києві президент Петро Порошенко сказав, що досягнуто попередньої домовленості щодо проведення нових переговорів у вівторок про виконання кроків, погоджених у рамках «мінських домовленостей» від 5 вересня.

Невідомо, чи мали на увазі Олланд і Путін ці переговори, чи окремий, новий план припинення вогню.

Порошенко сказав, що основною темою останнього раунду переговорів про виконання мирного плану з 12 кроків, відомого як «мінський протокол», буде погодження часових рамок для виконання всіх заходів. Запропонована дата – 9 грудня – збігаєтсья з обіцяним «днем тиші», коли обидві сторони обіцяють дотримуватися перемир’я.

XS
SM
MD
LG