Спеціальні потреби

Порошенко, Меркель та Олланд подзвонили Путіну щодо реалізації мирного плану в Україні


Президент України Петро Порошенко, Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд та президент Росії Володимир Путін обговорили реалізацію мирного плану на Донбасі. Про це йдеться у повідомленні прес-служби українського президента.

Дзвінок до Володимира Путіна набрав Петро Порошенко, після чого до них доєднались Ангела Мекрель та Франсуа Олланд. За словами експертів, сьогоднішня телефонна розмова є перевіркою грунту, чи готова Москва до поступок. Якщо жодного прогресу помічено не буде, Європа із понеділка може запровадити додаткові санкції проти Росії у фінансовій та оборонній сферах.

Український президент під час телефонної розмови закликав російського колегу дотримуватися умов мирного плану та «посилити режим державного кордону з боку Росії, щоб припинити проникнення на територію України бойовиків і найманців та поставку для них зброї і бронетехніки».

За результатами розмови, Президент Порошенко доручив голові Державної прикордонної служби України терміново провести консультації з Федеральною прикордонною службою Росії для забезпечення механізму ефективного контролю за україно-російським кордоном.

«Крім того, була досягнута домовленість про необхідність подальшої роботи тристоронньої контактної групи найближчим часом», – про це повідомляє прес-служба українського глави держави.

Наступна телефонна розмова у такому ж форматі має відбутися 30 червня.

XS
SM
MD
LG