Спеціальні потреби

«Переможцем голосування є народ України» – посол США


Посол США : Побороти корупцію зараз головне
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Посол США : Побороти корупцію зараз головне

Вибори до Верховної Ради стали важливою подією у процесі поновлення демократичних інституцій українським народом. Так охарактеризував парламентські вибори посол Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Пайєтт. В інтерв’ю «Голосу Америки», посол назвав народ України переможцем цього голосування.

Джеффрі Пайєтт не сумнівається, що міжнародна спільнота визнає ці вибори та закликав Росію скористатися шансом, аби послабити напруження:

«Ми покладаємо великі надії, що Кремль скористається цією нагодою, аби нормалізувати відносини з Україною, розв’язати кризу, що була спричинена російським втручанням в Донбас та вторгненням в Крим. Як я неодноразово говорив, Україна не може змінити своє місцезнаходження, тож потребує стабільних, конструктивних відносин з Росією.

«І я знаю, з особистих розмов з лідерами цієї країни, Україна прагне таких відносин з Росією. Але ці стосунки повинні ґрунтуватися на повазі до українського суверенітету та вибору українського народу, який чітко заявив, що обирає Європу, обирає реформи, та Україну, яка прагне перейняти західні інституції».

На погляд Джеффрі Пайєтта, в економічних інтересах Москви налагодити добрі стосунки з Києвом. Однак спочатку Кремль зобов’язаний посприяти виконанню усіх пунктів «мінських угод»:

«Повернення Україні контролю над її міжнародним кордоном під наглядом ОБСЄ. Виведення усіх російських солдатів, важкого озброєння, найманців та бойовиків, які досі присутні на Донбасі. Звільнення усіх полонених та політичних в’язнів, включно з Надією Савченко, яка, як я розумію, була обрана до парламенту».

Ми покладаємо великі надії, що Кремль скористається цією нагодою, аби нормалізувати відносини з Україною, розв’язати кризу, що була спричинена російським втручанням в Донбас та вторгненням в Крим
Джеффрі Пайєтт

На думку американського посла, після виборів для України найважливіше розпочати боротьбу з корупцією.

«Сполучені Штати та наші європейські партнери підтримають ці процеси, ми надамо технічні поради, поділимось досвідом власної боротьби з цим явищем. Але це довготривалий процес, який вимагає зміну методів урядування, зміну рівня вимог, які українці повинні висувати своїм політикам та бізнесменам, зміну звичок, які виникли протягом двох десятиліть української Незалежності. Це критично важливо.

«Україна, має потенціал бути дуже багатою країною. Вона має великі ресурси, одні з найкращих господарських земель у світі, має сланцевий газ, чудову робочу силу, але їй бракувало урядового управління. Національне переродження, яке почалося на майдані, продовжилося на президентських виборах і тепер на парламентських, це частина зусиль на перезапуск політичного процесу, на створення умов для кращого урядування, що забезпечить українцям заслужене успішне майбутнє. Сполучені Штати підтримають ці зусилля усіма можливими методами».

Результати виборів, заявив Джеффрі Пайєтт, засвідчили силу українського громадянського суспільства та незламність українців, що сміливо протистоять агресії Росії.

XS
SM
MD
LG