Спеціальні потреби

Барак Обама привітав українців з проведенням успішних виборів


Обама привітав проведення виборів в Україні
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:37 0:00

Обама привітав проведення виборів в Україні

Від імені американського народу президент США Барак Обама у понеділок привітав народ України з проведенням успішних парламентських виборів 26 жовтня.

«Незважаючи на складну ситуацію в галузі безпеки в окремих регіонах, мільйони українців по всій країні, прийшли на виборчі дільниці, щоб віддати свої голоси у впорядкованій і мирній обстановці», - йдеться в заяві, опублікованій Білим домом.

Американський президент віддав належне уряду України за проведення кампанії і за голосування в день виборів, що, за оцінками міжнародних моніторів, значною мірою, відповідали міжнародним стандартам, - заявив президент Обама.

Водночас, за словами президента США, очевидно, що російська влада, що окупувала Крим, і підтримувані Росією сепаратисти в деяких східних районах України не дозволили багатьом громадянам України реалізувати своє демократичне право на участь в національних виборах і віддати свої голоси.

«Я закликаю Росію гарантувати, щоб її уповноважені в Східній Україні дозволили виборцям у частинах Донецької та Луганської областей обрати своїх представників на законних місцевих виборах 7 грудня, відповідно до угоди, що представники Росії і сепаратистів підписали в Мінську 5 вересня. Сполучені Штати не визнають будь-яких виборів, що проходитимуть в утримуваних сепаратистами районах, які не відповідають законодавству України і не відбулися за погодженням і під керівництвом українського уряду.

Барак Обама заявив, що дострокові парламентські вибори являють собою ще один важливий етап демократичного розвитку України.

«Ми з нетерпінням чекаємо скликання нового парламенту і швидкого формування сильного, інклюзивного уряду. Сполучені Штати готові підтримати вибір українського народу і нового уряду України на шляху до втілення в життя реформ, необхідних для просування подальшого демократичного розвитку, зміцнення верховенства права і сприяння економічній стабільності і зростанню в Україні. Сполучені Штати також продовжуватимуть підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України на шляху до мирного врегулювання конфлікту на Сході і повернення Криму. Ми стоятимемо разом з українським народом в його прагненнях побудувати безпечніше, більш процвітаюче і більш демократичне майбутнє», зазначив президент Барак Обама у своїй заяві з приводу парламентських виборів в Україні.

XS
SM
MD
LG