Спеціальні потреби

Попередня оцінка парламентських виборів в Україні


Вибори пройшли демократично - міжнародні спостерігачі
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:53 0:00

Вибори пройшли демократично - міжнародні спостерігачі

Міжнародні організації, що спостерігали за виборами в Україні, ознайомили з попередньою оцінкою проведення виборів. Усі вони дійшли висновку, що, незважаючи на окремі порушення, вибори пройшли мирно та відповідно до міжнародних демократичних стандартів.

За оцінкою місії спостерігачів ОБСЄ, проведення виборів на більшій частині території України відповідає демократичним стандартам. Говорить спеціальний координатор і голова місії короткотермінових спостерігачів ОБСЄ Кент Гарштедт:

«Голосування та підрахунок голосів проходили у прозорій манері та були загалом оцінені позитивно. Однак ранні стадії підрахунку голосів оцінювалися більш негативно спостерігачами, було кілька випадків напруження».

Утім, порушення не вплинули на загальний результат виборів – підкреслила лідер місії спостереження Парламентської Асамблеї ОБСЄ.

Подібну думку висловила голова місії спостереження за виборами Парламентської Асамблеї ОБСЄ Доріс Барнетт:

«Я хочу чітко підкреслити, що ці труднощі вплинули на вибори, але не зробили їх недійсними. Навпаки, наші висновки вказують на те, що вибори здебільшого відповідають демократичним стандартам та таким чином можуть зробити внесок у швидку консолідацію демократичних інституцій в країні, аби закласти основу для пошуку шляхів виходу з кризи».

Під час зустрічі з українським президентом Петром Порошенко представники ОБСЄ схвалили проведення українських виборів. Кент Гарштедт сказав:

«Українські інституції та виборці відповіли на величезні виклики виборами, які здебільшого відповідають демократичним зобов’язанням. На більшості території країни вибори пройшли мирно та лише з кількома порушеннями. Голосування та підрахунок були прозорими і переважно оцінюються нами позитивно. Виборча кампанія була змагальною, хоча ми помітили деякі випадки залякування та погроз проти кандидатів та працівників».

Подібну оцінку дали і спостерігачі делегації Європейського парламенту, також присутні на зустрічі з українським президентом.

Голова делегації Європейського парламенту зі спостереження за парламентськими виборами Андрей Пленкович:

«З політичної точки зору важливо, що ці вибори відбулися відповідно до вашого законодавства, відповідно до міжнародних стандартів, були переважно чесними та вільними. Я думаю, що це особисто враження всіх нас, хто був присутній на виборчих дільницях і спостерігав за процесом. Наш висновок буде позитивним, конструктивним і заохочувальним. Тепер ми будемо вашими партнерами в процесі проєвропейських реформ».

Також Світовий конгрес українців також оцінив парламентські вибори в Україні як такі, що відповідають міжнародним демократичним стандартам. Спостерігачі СКУ були присутні на 27 виборчих округах, включно з трьома у Донецькій області. Голова місії Петро Штик повідомив про окремі порушення: не запломбовані скриньки, велику кількість залишкових бюлетенів та деякі організаційні порушення, які, втім, не вплинули на результати виборів. За його словами, спостерігачі СКУ не побачили жодних зловживань адміністративним ресурсом.

За оцінкою спостерігачів американського Національного демократичного інституту США, вибори в Україні пройшли мирно та були добре організовані. У той же час, вони вказали на те, що багато українців не змогли проголосувати через військовий конфлікт, були зафіксовані окремі випадки насилля, залякування виборців, підкупу та брудної кампанії в медіа, які, втім, не вплинули на результати виборів.

Колишній законодавець США, спостерігач від НДІ Керін Інґліш, сказала:

«Українські парламентські вибори 26 жовтня стали величезних досягненням для країни, яка опинилася в ситуації військових дій та іноземного вторгнення. В другій раз а 6 місяців український народ провів вибори, які відповідають міжнародним демократичним стандартам, незважаючи на російську окупацію Криму та підтримуваних Росією сепаратистів на Сході. Той факт, що ці вибори чесні, допоможе парламенту посунути Україну вперед на шляху до демократії, незалежності та суверенітету».

В НДІ закликали до якнайшвидшого формування урядової коаліції, аби країна була в змозі вирішувати нагальні проблеми – від конфлікту на Сході до формування незалежної судової гілки влади.

Подібним є висновок і спостерігачів від Республіканської партії США. Міжнародний республіканський інститут заявив, що, незважаючи на насилля на Сході та проблему внутрішніх переселенців, проведенням вільних та чесних виборів Україна продемонструвала, що вона обрала шлях до демократії. За винятком Донецька та Луганська, де підтримувані Росією бойовики заважали вільному волевиявленню, та в Криму, йдеться в заяві ІРІ, на більшості території країни виборці прийшли, незважаючи на погану погоду, аби виявити свою тривалу підтримку шляху до Європи.

Від імені делегації її керівник Віктор Аш привітав український народ з проведенням виборів відповідно до міжнародних стандартів. Оглядачі ІРІ працювали на 150 виборчих дільницях, включно з містами Донецької області, звільненими від проросійських сепаратистів. Вони були вражені патріотизмом мешканців та їхньою сміливістю. На відміну від попередніх виборів, оглядачі не помітили жодних випадків використання адміністративного ресурсу.

XS
SM
MD
LG