Спеціальні потреби

Донецьк став жахіттям для проукраїнських мешканців - Washington Post


Західна преса про життя на окупованих територіях України.

Донецьк став оруелівським жахіттям для проукраїнських мешканців, пише Washington Post. Відколи сепаратисти повністю захопили контроль у місті, патріотів піддають допитам і тортурам, викрадають і вбивають, кажуть активісти за права людини та проукраїнські діячі.

У своєму репортажі Ентоні Файола розповідає про подружжя, 42-річного Хутора та 33-річну Ніку (замість імен вони з очевидних причин назвали лише прізвиська), які залишилися в місті, щоб доглядати своїх літніх батьків, які відмовилися виїжджати. Майже всі їхні друзі виїхали з Донецька, а ті, які залишилися, через свої погляди «ризикують здійснити жахливу подорож до «підвалу», тимчасових місць утримання для тих, кого підозрюють у шпигунстві», каже герой репортажу.

Його, колишнього працівника рекламної фірми, що закрилася з початком війни, теж затримав патруль ДНР, коли він їхав на велосипеді, звинувативши в тому, що він – коректувальник вогню для української армії. Йому одягли мішок на голову, вкинули до підвалу на два тижні, де били та підвішували вниз головою. «Після того, як дехто з інших затриманих зізнався, каже Хутор, їх стратили. Їхні тіла, додає він, виставили на огляд іншим в’язням».

Однак в єдиному своєму «злочині» він не зізнався: разом з другом вони малювали фарбою з балончика проукраїнські символи на стінах будинків. Тепер, коли виявляти непокору стало ще небезпечніше, нечисленні українські патріоти розклеюють у місті наліпки – жовто-блакитні прапорці. Таким чином поодинокі українські патріоти дають знак однодумцям, що вони не самі в місті, пише автор статті.

«В окупованому Росією Криму дехто процвітає, інші бояться за своє майбутнє» – під таким заголовком вийшла стаття в газеті Los Angeles Times. У репортажі з Ялти низка дрібних підприємців стверджують, що їхні прибутки зросли. За словами відставного військового, а зараз – власника таксі, тепер, коли росіянам не потрібно проходити прикордонний і митний огляд, їхній потік збільшився, і, відповідно, зріс і його бізнес. 32-річний менеджер ресторану на ялтинській набережній також сказав, що відвідувачів цього року не стало менше: «Я впевнений, що все це – через патріотичні почуття, пов’язані з поверненням додому […] Крим завжди був багатонаціональною територією, але він завжди був Росією». Водночас жінка, яка продає прохолоджувальні напої, сказала, що цей сезон менш вдалий для неї, аніж попередні роки.

Хоча багато тих, хто підтримував відокремлення Криму від України, кажуть про зміни на краще, татарська громада у татарському селі Тахта-Джамі за 45 км від Ялти зі страхом і настороженістю сприймає нову владу. Вони бояться повторення утисків, яких зазнали за радянських часів, коли за наказом Сталіна їх депортували до Узбекистану. Тепер нова влада забороняє їм мирні зібрання, переказує автор статті.

«Це жахливо. Наші права порушують. Ми ненавиділи сталінський режим і... Путін іде тим самим шляхом, що й Сталін», – наводить видання слова мешканки села Лілі Асанової. «Україна була нам ближчою. В Україні до нас добре ставилися».

А власники невеликого продуктового магазину в цьому ж селі кажуть, що вартість деяких їхніх товарів зросла вдвічі, тимчасом як вибір зменшився, оскільки тепер їм не можна купувати деякі українські товари, наприклад, популярне пиво «Чернігівське» – його тепер замінило дорожче російське пиво.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG