Спеціальні потреби

Чи здадуть протестувальники зброю? - західні коментатори про угоду ОО-Янукович


Західні оглядачі, коментуючи угоду між опозицією та президентом України Віктором Януковичем, зазначають, що деякі її пункти можуть викликати спротив у мітингувальників.

Численні англомовні коментатори, посилаючись на англомовний текст угоди, відзначають, що Євромайдан може не прийняти її вимог щодо звільнення адміністративних будівель та передачі зброї до МВС.

Так, московський кореспондент британського видання "Телеграф" Роланд Оліфант відзначив у своєму Twitter: "Маю на руках англомовну копію угоди; її проблемні місця очевидні".
Журналіст коментує наданий йому документ :

"(Угода вимагає) звільнити адміністративні та державні будівлі, розблокувати вулиці, парки та площі". Що ж щасти їм отримати згоду Майдану на це", - пише Роланд Оліфант.
Водночас Ендрю Вайс (Andrew S. Weiss) віце-президент "Фундації Карнегі" з програм Євразії та Росії відзначив, що сумнівається, що на Євромайдані підуть на виконання вимог угоди про передачу зброї до МВС протягом доби.

"... треба сфокусуватись на хлопцях з вогнепальною зброєю та молотовими. Це вони поставили Україну на край на початку цього тижня", - ділиться своїм спостереженням Вайс.

Він відзначає, що досі не відомо, що спричинило останній сплеск насильства, бо "останніми вихідними атмосфера заспокоїлась"
Між тим, єврокомісар Штефан Фюле привітав ухвалену угоду.
Угоду між українським урядом та опозицією також привітав сенатор-республіканець Джон Маккейн.

"Давайте сподіватись, що це покладе кінець насильству", - написав Маккейн у Twitter.
Як відомо, три лідери опозиції і президент Віктор Янукович підписали угоду про врегулювання політичної ситуації.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG