Спеціальні потреби

Хрестом святого Андрія підкреслили другорядність українців - релігієзнавець


Не йдеться про милосердя, чи турботу про людей, а радше про демонстрацію могутності та про владу
Стиль святкування 1025-ї річниці Хрещення Русі має "не дуже християнські риси" -
вважає релігієзнавець, доктор історичних наук Андрій Сороковський.

"Тут не йдеться про милосердя, чи турботу про людей, а радше про демонстрацію могутності та про владу. Це - дуже світські цінності", - сказав Сороковський в інтерв'ю "Голосу Америки".

Релігієзнавець також висловив думку, що строки перебування хреста святого Андрія в Україні свідчать про те, що Україні відведено нижче за Росію місце у "політичній ієрархії".

"В Росії хрест святого Андрія був десь два тижні, в Україні і в Києві - лише три дні, і в Білорусі - якісь чотири дні. Це свідчить про певну ієрархію, не історичну, не церковну, а політичну. На першому місті великоросійський народ, а українці і білоруси - це вже такі другорядні, менші брати", - підкреслив дослідник.

В Україні завершуються багатоденні урочисті заходи, присвячені святкуванню 1025 річниці Хрещення Русі. Подія зібрала у Києві 4ьох президентів, патріарха і 9 предстоятелів церков, але більше вона мабуть запам'ятається киянам надзвичайними заходами безпеки, перекритими вулицями та довжелезними чергами до святинь. А також тим, що представники українських церков різних конфесій відзначали цю річницю окремо, щоб, за їх словами, не створювати протистояння у суспільстві.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG