Спеціальні потреби

НАСА мірятиме температуру сонця 2 роки


НАСА мірятиме температуру сонця 2 роки
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

НАСА мірятиме температуру сонця 2 роки

Американське космічне агентство НАСА готується розпочати амбітний проект дослідження Сонця. Вчені вивчатимуть хромосферу зірки, ділянку між поверхнею сонця та його короною, тобто зовнішньою оболонкою. Головним інструментом дослідження стане спеціальний супутник під назвою Ай-Рі-С, призначений для вивчення сонця у інфрачервоному діапазоні.

Поверхня Сонця має температуру близько 6 тисяч градусів за Цельсієм, а верхні шари атмосфери Сонця, відомі, як корона, розігріті до мільйона градусів.
Енергія, яка знаходиться в атмосфері Сонця створює сонячний вітер і впливає на Землю

Вчені хочуть дізнатись чому.

Створений НАСА Спектрограф дослідження ділянок сонячної атмосфери скорочено Ай-Рі-С являє собою невеликий супутник, який слідкуватиме за тим, як матерія сонця розігрівається, піднімаючись в атмосфері зірки.

"Ми хочемо дізнатись завдяки яким фізичним процесам енергія та матерія з поверхні сонця потрапляють до верхніх шарів атмосфери, до корони. І не забувайте, що корона простягається аж до геліосфери. Тож ми з вами живемо у атмосфері Сонця", - говорить Алан Тайтл, голова проекту Ай-Рі-С.

Ми живемо у атмосфері Сонця
Ультрафіолетове випромінювання Сонця виникає у його атмосфері. Воно впливає на клімат Землі та ділянки космосу навколо неї.

Ай-Рі-С споряджений ультрафіолетовим телескопом , надасть вченим високоякісні знімки атмосфери Сонця та навіть покаже окремі викиди енергії зірки. У НАСА кажуть, що Ай-Рі-С реєструватиме температури в межах від 5 000 градусі Цельсія до 10 мільйонів. За словами Алана Тайтла, Ай-Рі-С не наближатиметься до Сонця.

"Ай-Рі-С літатиме на орбіті Землі. Від нього до Сонця ще 150 мільйонів кілометрів", - каже вчений.

Проект триватиме 2 роки та коштуватиме 181 мільйон доларів. Вчені кажуть, що Ай-Рі-С не залишиться без роботи і після завершення місії.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG