Спеціальні потреби

Правозахисники: заборона пропаганди гомосексуалізму – не дрібниці


Законопроект №8711, який пропонує заборонити гей-паради, фільми, книжки, висловлювання про гомосексуалізм, стосується кожного з українців, переконані правозахисники. Міжнародний кінофестиваль “Молодість” понад десять років показує українцям фільми, присвячені ЛГБТ-тематиці. В разі заборони пропаганди гомосексуалізму і цей майданчик для спілкування зникне, впевнені противники законопроекту.

Генеральний директор міжнародного кінофестивалю “Молодість” Андрій Халпахчі пишається, що Україна має таку програму, як “Сонячний зайчик”, і додає, що найближчим часом вона не втратить актуальності:

“Декілька років тому я думав, що, може, така програма вже і не потрібна. В Україні відбулися певні зміни, і ми думали, що можна вже запустити окремий фестиваль, присвячений цій тематиці. Але після того, як випустили цей недоречний закон у парламенті, нам здалося, що ця тема стала знову актуальною”.

“Якщо в суспільстві з’являється група людей, яких намагаються ізолювати у штучний спосіб, то це очевидно суперечить принципу свободи і є загрозою відкритому суспільству”.
Роман Романов
За його словами, хоча законопроект і спрямований на захист дітей, але і виховання дітей потребує толерантності, терпіння по відношенню до інших людей. “Мені б хотілося, щоб “Молодість” залишався майданчиком, де можна формувати демократичні погляди та розмовляти на різні теми”, – каже директор кінофестивалю.

Цього року програма “Сонячний зайчик” складається із семи фільмів, три з яких американські. США має свою історію боротьби за права ЛГБТ, каже представник гей-спільноти у Сан-Франциско Ед Вульф. Він особисто став героєм документальної стрічки “Ми тут були”, яку покажуть у Києві в рамках “Молодості”. Історія розповідає про те, як ЛГБТ-спільнота у Сан-Франциско змусила суспільство визнати проблему впливу епідемії СНІДу на життя міста. В інтерв’ю Голосу Америки Ед Вульф розповів, яка небезпека може чекати українців у разі прийняття законопроекту №8711.

“Наслідків дуже багато. Якщо говорити про велику проблему із СНІДом в Україні, то велика частина людей постраждає. ЛГБТ-спільнота втратить доступ до спецільних служб, інформації. Також це вплине і на інших людей”, – каже Ед Вульф. За його словами, перш за все треба переконувати гетеросексуальних людей у небезпеці такого закону та заохочувати їх брати участь у акціях протесту.

“Наприклад, у США, коли починався рух за права ЛГБТ було дуже важливо, коли гетеросексуальні американці-батьки гомосексуальних дітей виходили на акції протесту. Вони виходили на вулиці і казали: я люблю свою дитину, якою б вона не була”.

Також Ед Вульф запропонував активістам, тим, хто виступає проти цієї ініціативи, бути креативними у проведенні акцій протесту та намагатися змінити думку депутатів, хто матиме визначальний голос під час другого читання. Тим більше, коли при першому читанні ніхто в українському парламенті не проголосував проти законопроекту.

Українські правозахисники також переконані, що такі акції протесту повинні підтримати усі українці. Це втручання держави в обмін інформації, свободу творчості та свободу інформації, переконаний директор програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” Роман Романов.

“Якщо в суспільстві з’являється група людей, яких намагаються ізолювати у штучний спосіб, якщо держава намагається втручатися у обмін інформації, не обґрунтовуючи необхідність втручання, то це очевидно суперечить принципу свободи і є загрозою відкритому суспільству”, – переконаний Роман Романов.

На думку виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадія Бущенка, цей законопроект – “лише пробний шар, щоб випробувати, наскільки наше суспільство готове терпіти придушення чогось іншого”. Тому дуже важливо, за словами активістів, вже сьогодні висловити спротив.
XS
SM
MD
LG