Спеціальні потреби

У Росії обмежують права геїв


Представникам сексуальних меншин у США за останнє десятиліття вдалось вибороти багато прав на визнання. У низці штатів уже офіційно визнаються одностатеві шлюби. Пари геїв та лесбіянок можуть адаптувати і виховувати дітей. Бачити одностатеві пари, які відкрито демонструють своє кохання стало нормою. По-іншому ситуація виглядає у Росії. Там намагаються ухвалити закони, які б обмежили права секс-меншин. Про це в репортажі кореспондента Голосу Америки у Москві Джеймса Брука.

Коли активісти руху за права секс-меншин спробували публічно відзначити свій день, сталось очікуване. Навіть міліція не змогла захистити їх він атаки російських націоналістів. У Санкт-Петербурзі, одному з найбільших міст Росії і четвертому за величиною місті Європи, нещодавно заборонили публічну демонстрацію пропаганди секс-меншин. Тепер у Росії обговорюють питання запровадження такої заборони по всій країні. Завданням такого кроку є тримати життя сексуальних меншин за закритими дверима, подалі від очей громадськості.

Борці за права секс-меншин у світі протестують проти політики російського уряду. Під час нещодавнього гей-параду в Берліні його учасники розсипали тисячі конфетті біля російського посольства в Німеччині і навіть зробили шарж на російських лідерський тандем Путіна-Медведєва. Але за тисяча триста кілометрів від Берліна, у Санкт-Петербурзі, секс-меншинам не до сміху. Російські націоналісти переслідують представників секс-меншин. Як каже активіст Артем, для них гей-паради чи протести є запереченням російських цінностей:

«Я не можу визначити різницю у різних видах лайна. Кажучи просто, ми ніколи не приймемо як норму і не будемо толерувати подібну поведінку у нашій країні».

Але несприйняття представників секс-меншин не зменшує їх кількості. Вони лише вимушені приховувати свої стосунки. Як от Ольга та Ірина, які планують наступного року зареєструвати свої взаємини у Фінляндії і навіть всиновити дитину. Ольга каже:

«Ми не намагаємось переконати людей бути такими, як ми. Ми не стверджуємо, що добре, а що погано. Ми лише хочемо показати, що ми існуємо. Ми лише хочемо рівних прав. Ми хочемо одружитись».

Борці за права сексуальних меншин у Росії остерігаються, що нові правила негативно відіб’ються на житті гей-громади навіть у такому ліберальному російському місті, як Санкт-Петербург.

Захисник прав сексуальних меншин Ольга Ленкова:

«Частина громади вимушена знову іти у підпілля і приховувати свої вподобання навіть більше, ніж раніше. Інша ж її частина навпаки, стає активнішою».

Та виглядає на те, що росіяни не готові толерувати геїв та лесбіянок. Згідно з результатами опитувань громадської думки, більшість населення Росії підтримує кроки уряду на обмеження їх прав, і представникам сексуальних меншин не залишається іншого виходу, як приховувати свої почуття або виїжджати за кордон, де гей-культура вже стала нормою.
XS
SM
MD
LG