Спеціальні потреби

Принцип "не питай - не кажи" залишається в силі в армії США


Члени збройних сил США перед Білим домом у квітні протестують проти правила «не питай - не кажи».
Члени збройних сил США перед Білим домом у квітні протестують проти правила «не питай - не кажи».

Федеральний апеляційний суд у середу задовольнив прохання американського уряду залишити принцип "не питай - не кажи" щодо гомосексуалістів в армії в силі на обмежений період часу. Таким чином суд у Сан-Франциско скасував рішення, прийняте минулого тижня суддею Вірджинією Філліпс, яке забороняло подальше впровадження принципу "не питай - не кажи" у збройних силах США.

Згідно з цим принципом, Пентагон не може відкрито цікавитися сексуальною орієнтацією солдатів, а ті, в свою чергу, мусять її приховувати. У разі, якщо військовослужбовці відкрито заявляють про свою нетрадиційну орієнтацію, вони відправляються у відставку.

Напередодні рішення Федерального апеляційного суду у Сан-Франциско, суддя Філліпс відмовила уряду у проханні відновити цей принцип, після того як вона його своїм рішенням скасувала.

Адміністрація Обами заявляє, що хоче, щоби цей принцип було скасовано та готує юридичні пояснення на підтримку цієї позиції. Утім, вони вважають, що залишивши це рішення судді Філліпс у силі зараз створить великі проблеми та непорозуміння у збройних силах США.
Наприклад, ті військові, які відкрито заявляють про свою орієнтацію, поки рішення судді Філліпс залишається у силі, ризикують бути відправленими у відставку після того, як це рішення скасовано у суді вищої інстанції.

У вівторок, ще напередодні рішення суду у Сан-Франциско, у міністерстві оборони США заявили, що вони наказали своїм рекрутерам розглядати заявки від волонтерів, які відкрито заявляють про те, що вони - гомосексуалісти.

Також речник Білого дому Роберт Ґіббс заявив, що скасування правила "не питай-не кажи" прописане у бюджеті Пентагону на наступний рік, який розглядатиметься у Сенаті США після виборів у листопаді. За його словами, більшість сенаторів погоджуються з тим, що принцип "не питай-не кажи" є несправедливим.

XS
SM
MD
LG