Спеціальні потреби

Етнічні меншини в Каліфорнії збільшують свою політичну вагу


Етнічні меншини в Каліфорнії збільшують свою політичну вагу
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00
Direct link

В деяких районах Каліфорнії, де американці азійського та латиноамериканського походження становлять більшість, їхні представники починають займають все вищі посади у владі.

З кожним роком все більшої політичної ваги у виборчому процесі набирають громади іммігрантів, зокрема латиноамериканці та азіати. Для прикладу, у Каліфорнії ці дві етнічні групи не лише впливають на результати виборів, а й висувають своїх кандидатів на різні посади та користуються законодавчими механізми для досягнення своїх цілей.

Мігранти з усього світу постійно прибувають до міст США. Ці люди, з їх звичками та традиціями, змінюють характер районів, в яких оселяються. У Каліфорнії новоприбулі з Азії та Латинської Америки тепер визначають обличчя району Сан Габріель на сході Лос-Анджелесу. Тепер американці азійського походження та латиноамериканці складають тут більшість населення. Ті, хто мешкають тут здавна, не сприймають звички новоприбульців беззастережно. Бажання захистити та зберегти те, що різні групи мешканців вважають своїм, призвело до значної активізації політичного та громадського життя всієї спільноти.

Державні служби намагались закрити азійський магазин, який торгував свіже забитою птицею. Тушки продають з ногами та головами – так, як люблять азіати. Деяким сусідам, а з ними і місцевій владі, не сподобався сморід у магазині. Втім, це така ж частина китайської культури, як ароматичні палички та церемоніальний папір, який спалюється під час похоронів – каже співвласник магазину Дана Фу:

«Тут багато азіатів. Ми працюємо саме для них».

Фу згуртувала людей та висунула позов проти місцевої ради. Сторони змогли домовитись.

Ця частина Каліфорнії приваблює мігрантів сприятливим бізнес-кліматом, гарними школами та доступним за ціною житлом. Деякі переїхали сюди з перенаселеного китайського району Лос-Анджелеса. Лілі Чен – колишній мер Монтерей Парку. В 1984-му вона стала першим мером американського міста азійського походження. Лілі каже, що азійська еміграція до США вибухнула 30 років тому:

«Приїздять з Гонконгу, Тайваню, В’єтнаму, а тепер люди прибувають ще і з континентального Китаю».

Лос-Анджелес також приваблює латиноамериканців. Багато з них селяться у Сан Габріелі. По неділях іспаномовні іммігранти сходяться до церкви, заснованої 241 рік тому іспанськими місіонерами.

Політичні партії активно змагаються за голоси цих людей. Сенатор Ед Ернандез, американець мексиканського походження, спирається на підтримку азійських та латиноамериканських виборців.

Нам потрібно захищати права всіх. Всі громадяни цієї країни та штату мають розуміти важливість свого голосу
Сенатор Ед Ернандез
Ернандез каже, що зайнявся політикою, щоб впливати на життя громади. Тими ж мотивами керувалась Джуді Чу, колишній мер Монтерей Парку, та перша американка азійського походження, яка стала конгресменом штату.

«Дуже багато іммігрантів не знають мови або просто не мають інформації про можливості, які надають їм закони», - говорить Чу.

Активіст Вільям Су каже, що іммігранти мають боротись за свої права:

«Ми повинні мати наших представників у владі, треба активно входити у владу, щоб уряд дізнався про наші проблеми».

За словами Су, політика вчить іммігрантів досягати компромісів та разом рухатись до спільної мети.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG