Спеціальні потреби

Діти нелегалів вчаться у США на рівні з громадянами


Діти нелегалів вчаться у США на рівні з громадянами
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00
Direct link

Діти нелегалів вчаться у США на рівні з громадянами

У США проживає щонайменше 11 мільйонів нелегальних іммігрантів. У червні президент Обама спеціальним указом дозволив нелегалам віком до 30 років тимчасово залишитись працювати в країні. Окремі штати ідуть навіть далі.

Так чимало американських штатів прймають закони, які дозволяють дітям нелегальних іммігрантів вчитися в університетах на тих самих умовах, що і громадяни США. Вже у листопаді мешканці штату Мериленд на референдумі будуть вирішувати, чи підтримати подібний закон.

Івет Ромен народилась у Перу. Вона - одна з багатьох тисяч дітей, які нелегально іммігрували у США разом із своїми батьками. Івет виростала у Мериленді, закінчила школу з відзнакою і, як сама зізнається, мріяла про навчання в університеті:

«Я була в захопленні, думала, нарешті моя мрія здійсниться і я навчатимусь в коледжі».

Та поки що здійсненню мрії перешкоджає її статус. Нелегальні іммігранти мають платити більше, аніж звичайні мешканці Мериленду за навчання в коледжах чи університетах штату, в якому мешкають.

«Я була настільки пригнічена. Я не знала, що робити далі, шукала інші шляхи як платити за навчання. Я не збираюсь здаватися, адже все, про що я мріяла усі ці роки – це навчання в коледжі», - говорить Івет.

«Ця реформа винагороджує порушників закону і сприяє порушенням у майбутньому»
Крістін Вільямсон
Федерація за імміграційну реформу США
Зараз захисники прав іммігрантів переконують виборців Мериленду підтримати на референдумі закон, який було прийнято на рівні штату минулого року. Згідно з ним, нелегальні іммігранти можуть платити за освіту стільки ж, скільки й інші студенти – говорить депутат парламенту штату Мериленд Енн Кеісер:

«У Мериленді ми прийняли закон, який дає можливість здібним дітям, які важко працювали та жили за законами, навчатись на рівних умовах з легальними мешканцями штату».

Якщо закон буде прийнято, нелегальні іммігранти зможуть вступати в університети на рівних правах, якщо перед тим закінчать дворічні професійно-технічні коледжі. Їхні батьки також повинні упродовж п’яти років платити податки та мати намір легалізувати свій статус. Однак, ця ініціатива викликала хвилю спротиву. До опонентів ідеї належить Крістін Вільямсон з Федерації за імміграційну реформу США:

«Ця реформа винагороджує порушників закону і сприяє порушенням у майбутньому. Це абсолютно не справедливо щодо тих, хто жив за правилами».

Крістін говорить, якщо закон буде прийнято, право навчатися в університеті на рівних умовах отримає одразу три тисячі нелегалів:

«Поступки, які надає цей закон, лише приваблюватимуть у Мериленд ще більше нелегалів. І це не означає, що штат отримає з цього якусь вигоду, адже нелегальні іммігранти не мають права працювати в країні».

А тим часом Івет Ромен може поновити на два роки дозвіл на роботу і не боятись, що її депортують. Вона та інші нелегальні іммігранти все ж таки сподіваються, що закон буде прийнято, і для них відкриється шлях не лише до навчання у вузах, але й до успішної кар’єри а відтак і до громадянства США.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG