Спеціальні потреби

Світовий банк вказує на проблему зменшення працездатного населення в Україні


Президент Світового банку Джим Йонґ Кім
Президент Світового банку Джим Йонґ Кім

Лондон – Звіт Світового Банку з аналізом розвитку економіки 2013 року повністю присвячений проблемі працевлаштування. На адресу України у цьому звіті лунають серйозні застереження з огляду на втрату працездатного населення через низьку народжуваність, а також через масову еміграцію українців в інші країни.

У звіті мовиться, що ситуація в Україні може перетворитися на зловісне коло, в якому щораз меншій кількості платників податків буде щораз важче забезпечувати все більшу кількість пенсіонерів.

Світовий банк наводить дані про те, що з України щорічно виїжджають близько 80 тисяч людей.

Звіт Світового банку вказує, що у той час як мільйони українців працездатного віку виїхали за кордон, усередині України населення дуже не мобільне і рівень мобільності знижується.

Тобто, в певних регіонах бракує робочої сили, або працівників певного фаху, але через брак житла з доступними цінами і через труднощі з реєстрацією на соціальні виплати багато українців на переїзди не наважуються.

Чимало людей в Україні скаржаться також на потребу платити хабарі, в тому числі і при працевлаштуванні.

90% робочих місць створює саме приватний сектор

Подаючи звіт, президент Світового банку Джим Йонґ Кім наголошував, що саме робочі місця є основою розвитку будь-якої країни.


Уряди повинні відігравати роль, створюючи умови, що сприяли б інвестиціям, особливо дрібним та середнім підприємствам
Джим Йонґ Кім
«Звіт показує, що 90% робочих місць створює саме приватний сектор, і уряди повинні відігравати роль, створюючи умови, що сприяли б інвестиціям, особливо дрібним та середнім підприємствам. Ми бачимо, що є можливість регулювати економіку так, щоб спрощувати процедури, скорочувати час, необхідний на реєстрацію бізнесу», – наголосив Джим Йонґ Кім і також зауважив, що уряди повинні дбати про те, щоб економічне зростання стосувалося всіх у суспільстві.

Він назвав прямими обов’язками уряду забезпечувати суспільство освітою, охороною здоров’я та соціальним захистом. У більшості випадків Україна може застосовувати загальновідомі принципи, але враховуючи власну специфіку і можливості.

Майже половина населення світу, яка працює, за даними Світового банку, – дрібні фермери й підприємці.

Банк, який за 20 років вклав в Україні 7 мільярдів доларів, наголошує на тому, що уряди повинні насамперед не заважати і гарантувати верховенство закону, бо чимало людей здатні самі собі створювати робочі місця.
Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG