Спеціальні потреби

Twitter знищив дані, які важливі для розслідування дій Росії - Politico


Twitter видалив дописи та інші дані користувачів, цінність яких може виявитись незамінною для слідчих у справі маніпуляцій платформ соціальних медіа протягом виборів 2016 року, пише Politico, спираючись на заяви теперішніх та колишніх урядовців США у сфері кібербезпеки.

Twitter є чи не найбільш популярною соціальною мережею в США для обговорення політичних подій.

Навіть якщо б Twitter був підрядником ФСБ, він не зміг би побудувати більш ефективну платформу дезінформації
Томас Рід, професор з стратегічних досліджень Університету Джонса Гопкінса

Федеральні слідчі вважають, що Росія потужно використовувала Twitter, щоб просувати кандидатуру Дональда Трампа і шкодити Гілларі Клінтон, стверджує видання на основі повідомлень від посадовців США, зроблених за умови анонімності.

Росія використовувала численні автоматичні боти, несправжні аккаунти, хештеги та несправжні рекламні кампанії, щоб поширювати відповідну риторику. Це можна дослідити, провівши аналіз історичних даних Twitter.

Правила російської кібервійни відзначають, що оперативники мають одразу видалити будь-які сліди своєї діяльності
колишній Виконавчий помічник ФБР Роберт Андерсон

Однак, значну кількість цінної інформації втрачено назавжди, стверджують аналітики кібербезпеки, пише Politico. Однією з причин цього є стандарт захисту споживачів, згідно з яким, якщо споживач видаляє те чи інше повідомлення, або платну рекламну компанію, Twitter, а також приватні компанії, які використовують дані Twitter у цілях маркетингу та аналізу на платній основі,​ мають усунути таку інформацію у себе.

"Правила російської кібервійни відзначають, що оперативники мають одразу видалити будь-які сліди своєї діяльності", - зазначає колишній Виконавчий помічник ФБР Роберт Андерсон.

Томас Рід, професор стратегічних досліджень Університету Джонса Гопкінса, звинуватив Twitter у тому, що вони дозволили поганим діячам скористатись з платформи. "Навіть якщо б Twitter був підрядником ФСБ, - заявив Рід, - він не зміг би побудувати більш ефективну платформу дезінформації".

Особи, наближені до розслідування російської діяльності в Twitter, стверджують, що інженери намагаються з’ясувати, яка інформація доступна і яку можна поновити, намагаючись знайти способи відновлення пакетів даних, які було повністю видалено. Однак, у Сенаті вважають, що Twitter робить недостатньо. Брифінг компанії в Комітеті з розвідки Сенату викликав критику з боку сенатора-демократа Марка Ворнера, який заявив, що компанія не продемонструвала серйозного ставлення до розслідування Конгресу.

Андерсон, який провів 15 років в ФБР, відслідковуючи та заарештовуючи російських шпигунів, заявляє, що якщо будь-які російські аккаунти існують і не були усунені самими росіянами, це, ймовірно, через те, що Путін, колишній експерт шпигунської діяльності, умисно залишив їх, щоб заплутати слідчих США.

"КДБ є однією з найбільш нещадних контртерористичних організацій, з якими стикались США, і Путін довгий час там служив", - сказав Андерсон. "Поставте його на чолі високошвидкісної розвідки, кіберможливостей та операцій як президента Росії і маєте визначного супротивника".

Дивіться також: Сполучені Штати залишають ЮНЕСКО

Сполучені Штати залишають ЮНЕСКО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:48 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG