Спеціальні потреби

Відправити іноземні війська в Україну чи встановити квоти на українське зерно - де "справжній" Макрон, аналізують видання


Президент Франції Еммануель Макрон
Президент Франції Еммануель Макрон

Заяви президента Франції Еммануеля Макрона щодо можливості відправлення військ в Україну розсердили американських чиновників, про це пише видання Bloomberg з посиланням на посадовців, яким відомі дискусії між союзниками НАТО.

Заяви Еммануеля Макрона щодо можливості відправлення військ в Україну розсердили американських чиновників
Bloomberg

Як повідомили джерела, союзники побоюються, що відправлення іноземних військ в Україну "може спровокувати зіткнення з Москвою".

Як пише Bloomberg, хоча Макрон сподівався, що його заява може вплинути на Путіна, насправді ці слова могли мати протилежний ефект - відштовхнути союзників від цієї ідеї.

За словами високопосадовця у США, на якого посилається видання, заяви Макрона про можливість відправлення військ в Україну змусили союзників публічно визначитись в цьому питанні, тоді як до цього була "неоднозначність, що існувала щодо червоних ліній союзників".

Реагуючи на слова президента Франції, зокрема, Німеччина та США публічно виключили можливість відправлення в Україну своїх військ.

Як пише Bloomberg, ці коментарі не були дуже розумними з погляду оперативної безпеки – за словами окремих чиновників, які також говорили на умовах анонімності – особливо з огляду на те, що кілька країн уже неоголошено мають певний персонал в Україні.

Занепокоєння через зміну політики США щодо Європи?

Видання Al Jazeera у статті "Що стоїть за "суворішою позицією" Макрона щодо російсько-української війни" звертає увагу, що французький президент за останні два роки кардинально змінив свою позицію щодо Росії та України. Якщо після повномасштабного вторгнення він закликав "не принижувати" Росію через війну в Україні, то тепер одним з перших союзників публічно припускає ідею введення в Україну іноземних військ.

В час, коли Україна переживає брак не лише боєприпасів, а й людей, охочих воювати, на Заході зростає занепокоєння, що ця ситуація надихне Росію розширити свою агресію за межі України, зокрема, на Молдову, Південний Кавказ чи африканський регіон Сахель, звідки Франція лише нещодавно вивела свої війська.

Останнім часом Франція стала особливою мішенню гібридних атак – кібератак, дезінформації
Матьє Друен

Як пише Al Jazeera, Париж "дедалі більше стурбований гібридною війною Росії, яка, за повідомленнями, посилилася проти Франції та інших членів Євросоюзу". Про це зокрема в коментарі виданню каже і Матьє Друен, колишній посадовець МЗС Франції, а нині - співробітник програми Європи, Росії та Євразії в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.

"Останнім часом Франція стала особливою мішенню гібридних атак – кібератак, дезінформації. Ймовірно, це допомогло Макрону змиритися з реальністю більш агресивної Росії", - зазначив Друен.

Крім того, Al Jazeera пише, що європейські лідери стурбовані ймовірністю приходу до влади у США фаворита на президентських виборах від Республіканської партії Дональда Трампа, який не виключає, що може або вивести США з НАТО, або не допомагати європейським союзникам у випадку нападу Росії на них.

"Це, безумовно, завжди в голові [Макрона]", - додає Друен.

Президент Франції хоче просунути своє бачення стратегічної автономії Європи від Вашингтона та продемонструвати здатність Європи підтримувати Київ, не розраховуючи на США
Al Jazeera

У статті мовиться, що президент Франції "хоче просунути своє бачення стратегічної автономії Європи від Вашингтона та продемонструвати здатність Європи підтримувати Київ, не розраховуючи на США".

"Без сумніву, занепокоєння щодо другого президентства Трампа пробудило європейців до розуміння, що їм потрібно зробити більше для власної оборони", — сказав у коментарі виданню AJ Артін ДерСімоніан, дослідник євразійської програми в Інституті відповідального держуправління Квінсі.

Видання зауважує, що деякі країни НАТО, зокрема країни Балтії та інші, які межують з Росією, вітають ідею Макрона щодо відправлення в Україну військ та сподіваються на його суворішу позицію щодо Росії (за винятком Угорщини та Словаччини).

"Сувора позиція Макрона щодо України – принаймні на словах – може бути спробою у майбутньому пом'якшити занепокоєння на сході [європейського] континенту", – сказав у коментарі Al Jazeera ДерСімоніан.

"Незалежно, чи дотримуватиметься Макрон своєї риторики, чи ні, він безперечно завоював прихильність у східній частині континенту, що ймовірно може виявитися корисним у майбутніх стратегічних планах Франції", - додав ДерСімоніан.

Друен з ним погоджується: "Це, безумовно, допомогло згуртувати ряди".

"Він, звичайно, усвідомив: якщо він хоче побудувати сильнішу та більш автономну Європу, як він зазвичай говорить, йому потрібні ці країни. І це, безумовно, спосіб примирити дві частини Європи", – підсумував Друен в інтерв’ю виданню Al Jazeera.

Politico: Україна - у передвиборчій кампанії Франції

А от видання Politico пов'язує заяви Макрона щодо військ в Україну із внутрішньополітичною боротьбою напередодні виборів до Європарламенту.

Макрон робить ставку на "зіткненні ідеологій і російській загрозі", - пише Politico у статті "Макрон гримає в час, коли є ризик поразки на виборах в ЄС".

Видання наводить результати соціологічного дослідження IFOP, яке нещодавно показало, що коаліцію Макрона підтримує 21% респондентів, тоді як ультраправе "Національне об’єднання", яке заснувала Марі Ле Пенн, а нині його очолює Джордан Барделла, мають 30% підтримки.

Щоб "вдарити боляче" своїх опонентів і повернути підтримку прихильників, пише видання, сам Макрон та лідери в його коаліції посилили критику ультраправих за їхню прихильників до Росії.

Видання згадує, як провідна кандидатка від партії Макрона Валері Хаєр порівняла лідера ультраправих Марі Ле Пен з довоєнним прем'єром Франції, який підписав Мюнхенську угоду з Гітлером, Едуаром Даладьє.

Франція лобіює подальші обмеження на український імпорт до ЄС
Politico

"Це ті самі слова, ті ж аргументи, ті ж дебати. Ми в Мюнхені в 1938 році", — сказала вона.

Інша депутатка Європарламенту Марі-П'єр Ведренн заявила, що інколи "Національне об’єднання" "виступає як речники Москви".

"Якби ми прислухалися до "Національного об’єднання", у нас був би Фрекзит (Frexit - співзвучно із "брекзит", так називали вихід Британії з ЄС - ред.), вакцина "Спутнік", і ми підтримали б Росію" проти України, заявила євродепутатка із коаліції Макрона.

В цей самий час, зауважує Politico, на міжнародній арені звучать заяви президента Франції про можливість відправлення західних військ в Україну і що європейцям потрібно не бути "боягузами".

Politico пов'язує з виборчою кампанією заклики Макрона в "лобіюванні посилення обмежень на імпорт українського продовольства".

Країни-члени, які найбільш демонстративно підтримують Україну, також завдають їй найбільшої шкоди
дипломат

19 березня Politico повідомляло, що Франція приєдналася до Польщі з вимогою до ЄС ввести додаткові обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції. Це ставить під загрозу переговори щодо продовження безмитного доступу України до ринку ЄС ще на рік.

Дипломати, з якими розмовляли журналісти Politico, повідомили, що ці обмеження коштуватимуть Україні 1,2 мільярда євро доходів від торгівлі.

"Це величезне скорочення для країни, якій потрібна вся можлива допомога. Країни-члени, які найбільш демонстративно підтримують Україну, також завдають їй найбільшої шкоди", - сказав один із дипломатів.

Вибори до Європарламенту мають відбутися 6-9 червня цього року.

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Відео - найголовніше

Луганська філармонія у Львові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:48 0:00
XS
SM
MD
LG