Спеціальні потреби

Звинувачений у вбивстві чорношкірого підлітка Джордж Зіммерман звільнений під заставу


Праворуч: Джордж Зіммерман покидає залу суду із своїм адвокатом.
Праворуч: Джордж Зіммерман покидає залу суду із своїм адвокатом.

Суд штату Флорида звільнив під заставу Джорджа Зіммермана, якого звинувачують у вбивстві 17-річного чорношкірого підлітка Трейвона Мартіна. 28-річний Зіммерман після виплати 150 тисяч доларів застави, має дотримуватись визначеного суддею графіку життя та носити спеціальний електронний браслет, який моніторитиме його пересування. Він залишив в’язницю попереднього ув’язнення серед ночі у неділю, місце його перебування залишатиметься у таємниці з мотивів безпеки.

Зіммерман, якого звинувачують у навмисному вбивстві, каже, що діяв з метою самозахисту, коли вбив Трейвона Мартіна. Під час останнього слухання Зіммерман вибачився перед родиною загиблого:

«Я прошу пробачення за втрату вашого сина. Я не знав, скільки йому років. Я думав, що він трохи молодший за мене. Я не знав, чи був він озброєний чи ні».

У Флориді діє закон про самозахист, який дає особам право використовувати смертельну силу для захисту себе від потенційної загрози, навіть у публічних місцях. Через чинний закон довгий час прокуратура зволікала з відкриттям справи проти Зіммермана.

Колишній губернатор Флориди Джеб Буш, який підписав закон у 2005-му році, каже, що у справі з Трейвоном він не може бути застосований.

«Закон про самозахист дає право буквально на захист себе. Він не дає дозволу когось переслідувати, стріляти в людину, яка повернулася до тебе спиною», – говорить Джеб Буш.

Прихильники ж закону кажуть, що за його допомогою знизився рівень злочинності. Крім того він захищає громадян, які вимушені вдаватися до використання сили для самозахисту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG