Спеціальні потреби

Проти Джорджа Зімермана відкрито кримінальну справу


Прокурор штату Флорида Анджела Корі каже, що слідчі органи мають достатньо доказів для відкриття кримінальної справи проти Джорджа Зімермана за звинуваченням у вбивстві сімнадцятирічного Трейвона Мартіна.

«Сьогодні ми висунули звинувачення Зімерману у вбивстві другого ступеня тяжкості», - заявила під час прес-конференції Анджела Корі.

Деталей справи Корі не надала. Вона лише заявила, що прокуратура має достатньо доказів для визнання Зіммермана винним. Після кількох днів переховування Зіммерман здався поліції, однак місце його перебування з причин безпеки не розголошується.

Зімерман каже, що діяв у межах самозахисту, коли в ході суперечки, застрелив сімнадцятирічного підлітка Трейвона Мартіна. Ще до того, як сталася сутичка, він подзвонив у поліцію, щоб повідомити, що помітив підозрілу особу, а відтак почав переслідувати хлопця. Правоохоронці порадили йому припинити переслідування.

Зімерман сказав поліції, що застрелив Мартіна після того, як підліток його вдарив та повалив на бордюр. У Флориді діє закон про самозахист, який дає особам право використовувати смертельну силу для захисту себе від потенційної загрози, навіть у публічних місцях. Через діючий закон довгий час прокуратура зволікала з відкриттям справи проти Зімермана.

Колишній губернатор Флориди Джеб Буш, який підписав закон у 2005 році, каже, що у справі з Трейвоном він не може бути застосований.

«Закон про самозахист дає право буквально на захист себе. Він не дає дозволу когось переслідувати, стріляти в людину, яка повернулася до тебе спиною», - говорить Джеб Буш.

Прихильники ж закону кажуть, що за його допомогою знизився рівень злочинності. Крім того він захищає громадян, які вимушені вдаватися до використання сили для самозахисту. Ґреґ Стоун виступає за розширення прав на володіння та використання вогнепальної зброї.

«Було доведено неодноразово, що зі зброєю ми у більшій безпеці. Озброєна громада – це ввічлива громада», - каже активіст.

Представник Центру попередження насильства, пов’язаного з використанням зброї, Деньєл Ґросс не погоджується та закликає членів Конгресу переглянути закон.

«У Флориді правоохоронці навіть не можуть забрати ліцензії на носіння прихованої вогнепальної зброї у тих, хто вбив неозброєних осіб. І це часто трапляється у таких штатах як Флорида, де діє закон про самозахист чи - як краще його назвати – закон «Спочатку стріляй, а потім став питання», - говорить Деньєл Ґросс.

За даними правоохоронних органів Флориди, кількість вбивств, коли вбивцю було виправдано у суді, потроїлась у перші п’ять років після введення в дію закону про використання самозахисту.

«Те, як застосовується цей закон і як його тлумачать суди присяжних, дорівнює ліцензії на вбивство. Вбивця має лише сказати, що діяв з метою самозахисту, і, якщо нема свідків, ніхто не може цього заперечити», - висловлює своє занепокоєння адвокат з кримінальних справ Кенделл Коффі.

Колишній сенатор штату Флорида Дюрелл Піден, який брав участь в укладанні закону, каже, що його автори і не підозрювали, що ним будуть зловживати.

«Цей закон не повинен стояти на боці само-суддів. Він не дозволяє когось переслідувати, не дозволяє мати при собі зброю, коли свідомо вступаєш з кимось у конфлікт. Закон це все не дозволяє, про це у ньому навіть не говориться», - каже законодавець.

Тим часом подібні закони діють у понад половині американських штатах, і дебати навколо цього питання загострюються. Демонстранти, які вийшли на вулиці з протестом після загибелі Трейовна Мартіна, вимагають, щоб законодавці негайно переглянули закони про використання сили у рамках самозахисту.

Батьки вбитого підлітка наполягають, що їх син загинув через колір шкіри. Новину про відкриття справи проти Зімермана вони дізнались у Вашингтоні, куди приїхали вимагати правосуддя.

«За весь цей час ми просто пройшли неймовірних шлях. Але я певна, не маю жодного сумніву, що справедливість переможе», - говорить мати загиблого підлітка.

У разі визнання його винним Зімерману загрожує довічне ув’язнення.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG