Спеціальні потреби

Особа чорношкірої зовнішності - у США масові мітинги проти дискримінації


Тисячі людей у США вимагають заарештувати вбивцю, який на погляд поліції діяв законно. Громадський патруль Джордж Зімерман застрелив чорношкірого хлопця Трейвона Мартіна на Флориді, який, на його думку, поводився підозріло та агресивно. У підлітка ж при собі знайшли лише пакунок цукерок.

Тож чи став колір шкіри Трейвона причиною конфлікту, який призвів до його смерті? Відповідь на це питання цікавить без перебільшення всю Америку, де расистські погляди сприймаються як прояв крайнього невігластва та агресивності. Прихильники вбивці, громадського патруля Джорджа Зімермана переконують, що він не расист.

По всій Америці не припиняються мітинги людей обурених вбивством Трейвона Мартіна те безкарністю його вбивці. Батьки Мартіна переконані – їхнього сина вбили. Зіммерман стверджує, що діяв у межах самооборони. Поки триває розслідування, Зіммерман перебуває на свободі.

Бенджамін Крамп – адвокат родини вбитого хлопця: «Ми переконані Трейвона вбили, бо патруль сприйняв колір його шкіри як синонім злочинця».

Прихильники Зіммермана відкидають ці твердження. Втім багато американців вважають, що так і було.

Конгресмен Боббі Раш – закликає до проведення спеціального розслідування злочину, який, на його думку, був вмотивований кольором шкіри жертви:

«Ми повинні покінчити із стереотипізацією людей за расовою ознакою. Те, що чорний хлопець натягнув наголову капюшон ще не значить, що він розбійник».

У районі, де його застрелив патруль, Мартін просто гуляв, натягнувши на голову капюшон. Багато, хто вважає, що цього було достатньо для Зіммермана.

Випадок Мартіна – це крайній прояв масштабнішої проблеми неоднакового ставлення правоохоронців у США до чорних та білих. Правозахисники звертають увагу на часті випадки затримань чорних водіїв, який поліція буцімто вважає більш схильними до злочинів.

Стереотипізація чорношкірих порушує закони США. Втім, на думку багатьох афроамериканців це дуже поширене явище. Тепер вони вимагають змін.

Грег Кар, очолює кафедру Афро-Американських досліджень університету Говарда:

«Політики схильні сприймати цифри. Так ось їм треба задуматись, чому така кількість людей досліджує питання упередженого ставлення до чорних, чому вони об’єднуються і намагаються змінити систему. Можливо, якщо політики задумаються, ми побачимо зміни в практиці роботи поліції».

Канденс Хаус навчається в університеті Північної Кароліни:

«Мене пригнічує те, що вони судять про людей за кольором шкіри, а не за їх вчинками, які і показують реально, хто є хто».

Деякі афро-американські родини навіть вчать дітей, як поводити себе при спілкуванні з поліцією. Такі знання техніки безпеки на вулиці та при спілкуванні із охоронцями порядку часто може бути життєво важливими.

Відео - найголовніше

Вибори в Польщі: якими є настрої виборців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:36 0:00
XS
SM
MD
LG