Спеціальні потреби

Громадський патруль: чи варто брати справу безпеки у власні руки?


Вбивство на Флориді чорношкірого підлітка Трейвона Мартіна білим чоловіком Джорджем Зімерманом спровокувало хвилю протестів у США. Багато бачать у цьому вбивстві расовий підтекст. Інші ж кажуть, що Зімерман просто був відповідальним членом своєї громади. Помітивши підозрілого чоловіка на своїй вулиці, він повідомив про це поліцію і лише через агресію з боку останнього вимушений був застосувати зброю. Захисники звертають увагу на те, що Зімерман належав до організації громадських патрулів – добровільного об‘єднання мешканців, які слідкують за дотриманням порядку у їхній околиці.

Мешканець Вашингтона, батько двох дітей Баруті Джагі переконаний, що справа безпеки його родини – залежить від його пильності:

«Одного разу я прокинувся о четвертій ранку, бо мій пес загавкав. Через вікно я побачив двох людей, які йшли моєю вулицею. Це дуже незвичайна для нас ситуація, хто б тут ходив серед ночі?»

Баруті набрав 911. Поліція заарештувала чоловіків, які якраз збиралися вдертися у сусідній будинок. Баруті каже, що злочинців видає поведінка, і, повідомивши про неї, можна запобігти злочинам.

Саманта Нолан веде спеціальні курси, де розповідає як розпізнати людину зі злочинними намірами. На курси може прийти будь-який мешканець околиці. Разом вони утворюють місцеву організацію громадських патрулів, що допомагає тримати район у безпеці.

«Ми маємо правило – «щось побачив – скажи щось». Якщо ви помітили щось підозріле – одразу дзвоніть в поліцію», – каже Саманта.

Нолан вирішила заснувати об‘єднання громадських патрулів на своїй вулиці після того, як там сталося 18 пограбувань за 45 днів. Вона домовилася з мешканцями, якщо хтось з них їде з міста у відпустку, сусіди про це мають знати. І у разі підозрілої активності поблизу його будинку – негайно повідомити поліцію.

«Чотири особи виходили з дому, власник якого був за містом. Сусід про це знав і вчасно повідомив правоохоронців. Поліція арештувала злочинців і крадіжки зупинилися», – каже Саманта.

Групи громадського патрулювання привернули до себе особливу увагу після вбивства чорношкірого Тревйона Мартіна на Флориді. Його застрелив один з членів місцевого об’єднання патрулів Джордж Зімерман. Поліція знає, що Зімерман переслідував Мартина після дзвінка в 911. Нолан каже, що цього категорично не можна робити. Ловити злочинців – справа поліції. А найкраще що можуть зробити патрулі – це добре знати своїх сусідів. Баруті Джагі – погоджується:

«Треба бути пильним. Але не треба ставати борцем з місією. Ви маєте діяти в інтересах громади, але при цьому робити це безпечно і обережно».

Джагі сподівається, що його пильність допоможе його родині і сусідам почуватися безпечно у власній околиці.

XS
SM
MD
LG