Спеціальні потреби

У столиці Зімбабве Гараре відбуваються протести проти президента Роберта Мугабе


Радісні протестувальники на вулицях Гараре вимагають відставки президента Гараре
Радісні протестувальники на вулицях Гараре вимагають відставки президента Гараре

На вуличі столиці Зімбабве Гараре вийшли тисячі демонстрантів, які вимагають від президента Роберта Мугабе подати у відставку. Вони носять транспаранти з такими написами, як «Мугабе мусить відійти».

Збройні сили країни, які в минулому зупиняли такі протести, тепер підтримують їх і скеровують до місяця, яке відоме як Zimbabwe Grounds, де активісти, політики і колишні борці за незалежність можуть виступити з промовами і закликати президента подати у відставку.

Zimbabwe Grounds – це символічне місце. Саме тут зімбабвійці вітали Мугабе, коли він повернувся до країни з вигнання у 1980 році після війни за незалежність від правління білої меншості.

Протести відбуваються також в інших містах країни, учасники яких закликають до закінчення правління Мугабе.

Президент Мугабе, якому 93 роки, згідно з повідомленнями, відмовляється здійснити вимогу збройних сил, своєї політичної партії ї політичних активістів, щоб подати у відставку після 37 років при владі.

Збройні сили Зімбабве зайняли в середу головні державні установи, запроторили Мугабе під домашній арешт і придушили тих, кого вони вважають злодіями з оточення президента.

Згідно з повідомленнями, затримані, які перебувають у військових бараках, це члени одного з угруповань правлячої партії, які хотіли призначити Ґрейс Мугабе на посаду віце-президента країни. Президент Мугабе усунув свого дотеперішнього віце-президента з посади 5 листопада.

Дивіться також: З Батьківщиною у серці: жінок Північної Кароліни об'єднав спільний біль за Україну

З Батьківщиною у серці: жінок Північної Кароліни об'єднав спільний біль за Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:24 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG