Спеціальні потреби

Адміністрації Трампа настав час озброїти Україну - NYT


Джавелін
Джавелін

Ще один голос прозвучав на підтримку надання Сполученими Штатами зброї Україні

До озброєння України закликає оглядач і колишній заступник держсекретаря в адміністрації президента Обами Ентоні Блінкен у статті для видання New York Times.

Окупація Росією Східної України призвела до саме гарячого літа. За підрахунками ОБСЄ, до кінця серпня зафіксовано щоночі від 1 000 до 1 500 порушень режиму припинення вогню, вчинених, здебільшого, очоленими Росією силами. Щодня українські військовослужбовці та цивільні гинуть або отримують поранення. Хоча від початку вересня обстріли дещо вщухли, Москва минулого місяця провела потужні військові навчання, які викликали побоювання щодо підготовки масштабнішого наступу.

На думку Блінкена, з часу вторгнення до України три з половиною роки тому тому, президент Росії Володимир Путін майстерно оволодів «тактичним реостатом, який він підкручує то на гаряче, то на холодне залежно від того, як США та Європа реагують на його дії в Україні.

Путін майстерно оволодів «тактичним реостатом, який він підкручує то на гаряче, то на холодне залежно від того, як США та Європа реагують на його дії в Україні
Ентоні Блінкен

Таким чином, пише автор, Путін сподівається на постійну дестабілізацію України, розпалюючи у населення незадоволення з приводу нездатності Києва покласти край окупації, що, в свою чергу, дозволить йому відзискати вплив, який Росія втратила вторгненням і залякуванням України з метою навернути її у російську сферу впливу.

За словами Блінкена, пропутінські пристрасті президента Трампа роблять його найменш ймовірною відповіддю на скрутне становище в Україні. Тим не менш, його адміністрація формує політику, яка могла б допровадити до прориву, - якщо на це погодиться президент Трамп.

Все починається з об’єднаної позиції його головних радників - віце-президента Майка Пенса, державного секретаря Рекса Тіллерсона, міністра оборони Джима Маттіса та радника з нацбезпеки Герберта Макмастера. Всі вони вважають російську окупацію Східної України тим, чим вона є насправді: грубим порушенням основних норм міжнародної поведінки, які США допомогла встановити після Другої світової війни», - пише Блінкен.

Те, що може завадити Путіну знову підвищити градус протистояння на сході Україні чи навіть відкусити ще більше території країни, - це усвідомлення, що, якщо це трапиться, його війська зазнають серйозних втрат

Те, що може завадити Путіну знову підвищити градус протистояння на сході Україні чи навіть відкусити ще більше території країни, - це усвідомлення, що, якщо це трапиться, його війська зазнають серйозних втрат
Ентоні Блінкен

Автор вказує на те, шо зміна силою з боку однієї країни кордонів іншої є неприйнятною поведінкою. Неприйнятною також є, коли одна країна диктує іншій, з якими державами та організаціями вона може спілкуватися. Зовсім неприйнятним є, щоб Росія вирішувала майбутню долю України. Адміністрація Трампа вірно твердить, що відмова США виступити проти порушення цих принципів призведе до ослаблення, побудованого Америкою міжнародного порядку.

Адміністрація призначила розумного досвідченого дипломата – Курта Волкера – на посаду спеціального представника США в справах України і вирішення кризи. Це надсилає Москві, вважає Блінкен, виразний сигнал, що Вашингтон надалі зосереджений на покінченні з окупацією, і не має наміру цього ігнорувати.

Протягом 3,5 років Москва ігнорувала всі намагання США та Європи знайти вихід з кризи дипломатичним шляхом.

І те, що на окупованій території сходу України утворилася одна з найбільших танкових сил Європи, є прямим нагадуванням Києву, що набагато більша частина території країни залишається під загрозою, вважає автор.

«Те, що може завадити Путіну знову підвищити градус протистояння на сході Україні чи навіть відкусити ще більше території країни, - це усвідомлення, що, якщо це трапиться, його війська зазнають серйозних втрат, - пише Блінкен. - Канцлер Німеччини Анґела Меркель, свого часу провідний опонент надання летальної зброї, тепер не виключає такої ідеї. Слухаючи брехню з уст Путіна, рік за роком, приносить такий результат. Постачання оборонного озброєння Україні - це ідея, час якої настав», - пише Ентоні Блінкен у статті, опублікованій у виданні The New York Times.

Дивіться також: Американські експерти та законодавці коментують закон про реінтеграцію Донбасу: Київ – на правильному шляху

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG