Спеціальні потреби

І у "кількості трун" має зростати ціна агресії Росії - командувач військ НАТО у Європі


Вето Обами на зброю для України згадали у Конгресі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00

Вето Обами на зброю для України згадали у Конгресі. Відео

Генерал Філіп Брідлав, командувач об'єднаними силами НАТО в Європі, заявив, що тактика протистояння російській агресії, якої дотримується адміністрація, не працює. Про це він сказав на слуханнях в Комітеті Палати представників з питань збройних сил.

Хоча слухання були присвячені загалом тому, як Пентагон відповідає на зовнішні загрози, більша частина часу була присвячена російській агресії в Україні. Конгресмени хотіли знати, чи достатньо США допомагають українцям себе захистити, якими будуть наслідки постачання Україні летальної зброї та якими стануть наступні кроки Володимира Путіна.

Присутня на слуханнях заступник міністра оборони Крістін Вормут заявила, що США цього року готові надати Україні додаткову військову допомогу:

«З початку кризи ми суттєво збільшили нашу допомогу в галузі безпеки армії, національної гвардії і прикордонним службам. У 2015-му фіскальному році Міністерство оборони разом з Державним департаментом надасть оборонну допомогу Україні на суму в 120 мільйонів доларів в рамках програми Європейської ініціативи запевнення».

Ми бачимо значну увагу на посиленні ядерної зброї, збільшенні її якості та кількості

Все це – не летальна зброя. У той же час, розповідає генерал Брідлав, Росія вклала мільярди доларів на озброєння та навчання власної армії та флоту.

«За останні п’ять років Росія значно збільшила свої інвестиції у військо. Ми бачимо значну увагу на посиленні ядерної зброї, збільшенні її якості та кількості. Також коли вони вторглись у Грузію, їх операція не була дуже вдалою. Це стало для них уроком. Вони інвестували в мобільність, готовність, тренування, обмундирування звичайних військових сил.

Вони зробили значні інвестиції в сухопутні сили, що ви зараз бачите на кордоні з Україною, у військову авіацію і зараз вони теж саме роблять зі своїми військово-морськими силами.

Значна увага була приділена підводному флоту, включно з підводними човнами. Але те, що ми бачимо з їхнім надводним флотом… Це більше, краще, більше військових навчань поза місцем базування», - розповів генерал присутнім членам Палати представників.

Парубій привіз у Вашингтон перелік зброї. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:06 0:00

Якими будуть наступні кроки Путіна – запитували конгресмени.

«Ми маємо два основні напрямки щодо того, куди може далі піти Росія, - заявила Крістін Вормут. - По-перше, вони можуть піти в країну, яка не є членом НАТО, наприклад, Чорногорію, одну з невеликих країн, і намагатися зчинити певну нестабільність, використовуючи інформаційні технології, які, як ми бачили, вони ефективно використовували в Україні.

По-друге, ми занепокоєні спробами дестабілізувати країни-члени НАТО, в першу чергу, Балтії, тому що ці країни мають потужну етнічну російську громаду».

За словами Вормут, американська розвідка поки що не має переконливої інформації того, що росіяни готові відкрити другий фронт. Генерал Брідлав, відповідаючи на те ж питання, вказав на Молдову, що має прозахідний уряд. Загалом на його думку, усі країни, де Росія розгортає свою пропагандистську кампанію, потрапляють у зону ризику.

Ми повинні враховувати, що якщо ми озброїмо українців, це може призвести як до позитивних, так і до негативних наслідків
Генерал Філіп Брідлав, командуючий силами НАТО в Європі

Але він закликав все-таки повернутися до ситуації в Україні, де Росія ще не досягла усіх поставлених перед собою цілей. І політика, яку застосовує зараз США, аби зупинити російську агресію, очевидно, не працює.

«Зараз ми не озброюємо українців летальним зброєю. Ми бачимо, що Росія продовжує нарощувати свої сили, продовжує надавати підтримку на сході України. Той факт, що ми не даємо зброю, не впливає на їх поведінку. Ми повинні враховувати, що якщо ми озброїмо українців, це може призвести як до позитивних, так і до негативних наслідків. Але те, що ми робимо зараз, не впливає на ситуацію», - сказав Брідлав.

Конгресмен Майк Роджерс хотів знати, якщо США не нададуть Україні летальну зброю, то чи зможе українська армія зупинити рух російських сил вглиб країни.

«Пане конгресмене, при сьогоднішніх розкладах я не вірю, що українські військові сили можуть стримати наступ російських військ. Навіть якщо ми надамо їм військову допомогу, я все одно не впевнений, що це може зупинити наступ росіян», - сказав Брідлав.

«Летальну зброю?», - вточнив конгресмен.

«Летальну зброю. Правильно. Ми говоримо про зміну ціни рішення для Путіна - і навіть більше всередині країни, ніж в міжнародній перспективі», - відповів генерал.

«Ви говорите про труни?» - поцікавився Роджерс.

Усім зрозуміло, що пряме вторгнення російських сил в Україну не завершиться добре для українських сил
Мак Торнберрі, конгресмен

«Так, - відповів Брідлав після невеликої паузи, - ми повинні говорити про збільшення ціни агресії Росії в багатьох вимірах».

З необхідністю почати надавати Україні летальну зброю присутніх конгресменів переконувати було не треба.

«Думка цього комітету і всього Конгресу єдина – люди мають мати право себе захистити. Усім зрозуміло, що пряме вторгнення російських сил в Україну не завершиться добре для українських сил. Але, з іншого боку, ми не можемо сказати: “Ці люди не зможуть перемогти, тоді їм і зброю давати не треба”. Це не правильно», - сказав голова Комітету Мак Торнберрі, відповідаючи на питання преси.

В інтерв’ю «Голосу Америки» Мак Торнберрі заявив, що вони незадоволені тим, як адміністрація Обами виконує положення Закону про підтримку свободи України, що дає виконавчій гілці широкі повноваження у застосуванні санкцій проти Росії та наданні Україні зброї, а тому вони зареєстрували новий законопроект:

Чи буде користь від команди Саакашвілі в Україні? - думки американських експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

«Він має сильнішу мову. Він вимагає, аби ця допомога була надана. Звичайно, що президент може накласти вето і ми маємо пройти через цей процес. Маю надію, що президент побачить повну підтримку і республіканців, і демократів, і в Сенаті, і а Палаті представників, аби зброя в Україну надійшла швидко. Я сподіваюся, що президент зрозуміє, що люди в цьому комітеті і в інших комітетах розуміють, що це має статися дуже швидко».

Дивіться також : Армія України знову слабка, тому і дипломатія не працює - експерт

Армія України знову слабка, тому і дипломатія не працює - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:25 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG