Спеціальні потреби

Представник Пентагону про співпрацю США з Україною у військовій сфері


Пентагон: Надавати зброю Україні через "треті країни" не будуть. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:26 0:00

Пентагон: Надавати зброю Україні через "треті країни" не будуть. Відео

Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Криму Росією і добиватимуться повернення півострова Україні, навіть якщо це займе багато десятиліть – таке в ексклюзивному інтерв’ю «Голосу Америки» заявив помічник міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Майкл Карпентер.

Чиновник Пентагону також розповів подробиці того, як Вашингтон допомагає Україні стримати російську агресію і чому не дає Україні зброю. З Майклом Карпентером говорила журналіст «Голосу Америки» Карла Бабб.

Генерал Бен Годжес, командувач американських військ в Європі, сказав нещодавно «Голосу Америки», що Крим буде довготривалою проблемою. Що Сполучені Штати зробили і що можуть зробити аби допомогти Україні повернути Крим?

На це запитання заступник помічника міністра оборони США Майкл Карпентер відповів:

«Очевидно, Крим є довготерміновою проблемою. І ми підходимо до її вирішення відповідно. Щойно ми відзначили 75-ту річницю Декларації Веллеса, якою США не визнавали окупацію Радянським Союзом країн Балтії у 1940 році. Ми дотримувалися цієї позиції багато десятиліть. Я думаю, що наш підхід щодо Криму буде подібним…

Я хочу, щоб тут не було помилки. Ми вважаємо спробу анексії Криму Росією незаконною. Наголошую на слові «спроба» бо ми не бачимо жодної легітимності у тому, що Росія зробила у Криму. Ця спроба анексії повністю суперечить нормам міжнародного права. Тому ми займемо жорстку політику невизнання. Деякі санкції проти Росії, які ми запровадили конкретно за незаконну спробу анексії Криму, будуть залишатися і надалі…

Ми не здаємося щодо Криму. Ми визнаємо, що ця проблема не має військового вирішення, так само як і немає військового вирішення проблеми Донбасу».

Карла Бабб: Яка роль Росії на Донбасі?

Майкл Карпентер: «Хочу чітко заявити щодо цього. Росія командує та контролює сепаратистів на сході Україні. Ми бачимо, що Росія продовжує постачати важке озброєння в регіон. Ми переконані, що російські сили все ще присутні на території Східної України. Вони тренують та контролюють сепаратистів на Донбасі. Ця проблема не виникла на Донбасі спонтанно. Цю проблему роздмухує Росія. І так було з початку конфлікту».

Карла Бабб: «Розкажіть що США роблять аби допомогти Україні»?

Майкл Карпентер: «З початку конфлікту США надали Україні допомогу на 265 мільйонів доларів. Ці кошти пішли на проведення навчань та на різне обладнання – від радарних установок до приладів нічного бачення, рацій, автомобілів та патрульних човнів тощо».

Карла Бабб: «Але все ж, ви не надаєте смертоносну зброю?

Майкл Карпентер: «Я думаю, розділяти допомогу на категорії – летальна і не летальна – не зовсім вірно. Потрібно розуміти які військові можливості повинна мати Україна в майбутньому. Наше завдання – навчити українські сили, зробити їх більш боєздатними, а пізніше – сумісними зі стандартами НАТО. Таке наше завдання

Карла Бабб: «Деякі українські командири з Вами не погодяться. Вони кажуть, ми воюємо з Росією, нам потрібна зброя. Як ви реагуєте на це?»

Майкл Карпентер: «Протягом двох десятиліть. Українські збройні сили були суттєво послаблені через корупцію, погане командування, брак уваги, брак ресурсів. Після військового втручання Росії, українські збройні сили були не в стані себе захистити. Наше перше завдання – виправити це. Тому ми запровадили потужну програму навчань, як загалом для військових так і для сил спеціального призначення. Наші радники працюють в Україні, консультуючи Міністерство оборони. Ми допомагаємо провести реформу української армії та безпосередньо в Міністерстві оборони».

Тому я думаю ми багато зробили, щоб збільшити здатність України себе захистити.

Карла Бабб: «Джерела інформували Голос Америки про те, що США розглядають можливість надати смертоносне озброєння Україні через інші країни. Це правда?»

Майкл Карпентер: «Ні, неправда. Я думаю, ви могли переконатися, що ми відкриті щодо допомоги, яку ми надаємо Україні. Тож ми не робимо жодних спроб надати Україні зброю через інші країни».

Дивіться також: Дати зброю Україні у перші 100 днів пообіцяв кандидат у президенти США

Дати зброю Україні у перші 100 днів пообіцяв кандидат у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

XS
SM
MD
LG