Спеціальні потреби

"Згаяний час". Трамп звинуватив лідерів демократів після зустрічі щодо закриття уряду, побудови муру


Президент США Дональд Трамп розкритикував позицію лідерів Демократичної партії США у Палаті представників Конгресу та Сенаті після зустрічі, яка була присвячена питанню виходу із закриття уряду, яке триває вже понад 2 тижні.

Я запитав, що станеться за 30 днів, якщо я швиденько відновлю роботу уряду...

"Щойно пішов із зустрічі з Чаком Шумером (лідер демократів у Сенаті) та Ненсі Пелосі (спікер Палати представників) - цілковито згаяний час. Я запитав, що станеться за 30 днів, якщо я швиденько відновлю роботу уряду, чи схваляють вони у такому разі фінансування безпеки на кордоні, включно з побудовою сталевого бар'єру вздовж кордону? Ненсі відповіла: ні. Я сказав: "До побачення, жодних результатів"", - відзначив президент США у Twitter.

Раніше представники Демократичної партії США заявляли, що відновлення роботи уряду створить передумови для діалогу про фінансування безпеки на кордоні. При цьому вони також називали ідею побудови стіни "аморальною" та загалом відкидали її.

Позицію президента про беззмістовність переговорів із демократами пізніше підтримали законодавці-республіканці, які наголосили, що Демократична партія відкидає будь-які пропозиції і взагалі не сприймає ідею побудови муру вздовж підвенного кордону США. При цьому республіканці закликали демократів повернутись до столу переговорів та усвідомити, що американці прагнуть посилення безпеки кордонів США.

У Демократичній партії вважають тези президента про посилення безпеки надуманними, а його бажання звести стіну вздовж кордону мотивованою виключно прагненням виконати передвибочу обіцянку.

Раніше цього дня президент США заявив, що якщо не вдасться досягнути угоди про ухвалення фінансування побудови стіни на кордоні із Мексикою Палатою представників Конгресу, він може використати повноваження, відведені президенту на випадок надвзичайних ситуацій, для фінансування проекту.

"Я думаю, що ми можемо досягнути угоди, а якщо цього не вдасться, ми підемо цим шляхом", - заявив Трамп репортерам.

Ми можемо досягнути угоди, а якщо цього не вдасться, ми підемо цим шляхом
Трамп не відкидає, що звернеться до надзвичайних повноважень, щоб побудувати мур на кордоні

При цьому президент чітко заявив, що для нього підставою для оголошення надзвичайної ситуації стане незгода демократів на фінансування стіни.

Напередодні президент США звернувся до народу Америки, заявивши, що на південному кордоні США розгортається гуманітарна криза, спричинена наркоторгівлею та нелегальною імміграцією. Президент називає побудову бар'єру вздовж кордону шляхом вирішення кризової ситуації.

Дивіться також: Святкування тріумфу «Богемської Рапсодії» на врученні премії «Золотий Глобус»

Святкування тріумфу «Богемської Рапсодії» на врученні премії «Золотий Глобус». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

XS
SM
MD
LG