Спеціальні потреби

Трамп наполягає, що стіна з Мексикою потрібна і називає ситуацію на кордоні кризою


Дональд Трамп скористався першим президентським зверненням до країни з Овального кабінету, щоб підтвердити свою вимогу про виділення $5,7 мільярда на спорудження стіни та на додаткові заходи для зміцнення кордону з Мексикою.

...Тисячі американців були жорстоко вбиті тими, хто незаконно проник у нашу країну...
Дональд Трамп

Трамп поклав відповідальність на представників Партії демократів у Конгресі, які відмовляються схвалити витрати, за політичне протистояння у Вашингтоні, яке вилилося у часткове замороження роботи федеральних установ, що триває вже 18 днів.

Президент сказав, що проблема може бути швидко вирішена на короткій зустрічі з лідерами демократів у середу.

Лідери демократів у Конгресі Чак Шумер і Ненсі Пелосі разом відповідали на виступ Трампа
Лідери демократів у Конгресі Чак Шумер і Ненсі Пелосі разом відповідали на виступ Трампа

У відповіді на виступ Трампа, лідери демократів у Конгресі заявили, що вже підтримали низку постанов, спрямованих на посилення охорони кордону, але знову відкинули ідею стіни, назвавши її надто витратною і неефективною.

Президент Трамп у зверненні доводив, що оскільки на кордоні нема стіни, то американці опиняються під загрозою насильства від осіб, які проникають у США, а також постачають в Америку наркотики.

“Упродовж років тисячі американців були жорстоко вбиті тими, хто незаконно проник у нашу країну, і будуть втрачені ще тисячі життів, якщо ми не вдамося до негайних дій”, - сказав Трамп, назвавши ситуацію гуманітарною кризою.

...Жінки й діти на кордоні не загроза безпеці, а гуманітарна проблема...
Ненсі Пелосі

Він наголосив, що на додаток до жертв насильства ще сотні людей гинуть щороку від наркотиків, зокрема героїну, більшість якого за словами президента надходить через південно-західний кордон.

Трамп звинуватив демократів у тому, що вони не хочуть визнавати те, що він назвав кризою на кордоні і заявив, що вони не підтримують виділення грошей на зміцнення кордонів та на стіну, спорудження якої він називає здоровим глуздом.

Демократи переважно погоджуються з потребою встановленням кращої техніки і збільшенням чисельності службовців прикордонної служби та ухвалили виділення $1,3 мільярда бюджетних коштів на ті цілі.

Але лідер фракції демократів у Палаті представників, де вони становлять більшість, Ненсі Пелосі, заявила, що Трамп діє неправильно, коли блокує роботу урядових служб, щоб домогтися фінансування його проекту стіни.

“Факт у тому, що жінки й діти на кордоні не загроза безпеці, а гуманітарна проблема - проблема, яку президент Трамп своєю жорстокою й контрпродуктивною політикою лише поглибив”, - сказала Пелосі, додавши, що “президент Трамп повинен припинити тримати американським народ заручниками, повинен припинити створювати кризи, і повинен відновити роботу уряду”.

Тими часом близько 800 тисяч працівників федеральних установ працюють без оплати, або не можуть працювати.

Дивіться також: Закриття уряду в США: день 18-й

Закриття уряду в США: день 18-й. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG